Reklama

Remont S86 na finiszu. Jedna jezdnia zostanie otwarta i wiadomo, kiedy gotowa będzie druga

Redakcja
Trasa S86 zostanie w połowie otwarta. Od 15 listopada kierowcy bez utrudnień przejadą jezdnią z Sosnowca do Katowic. Nie udało się w terminie wykonać remontu, ale prace na drugiej jezdni są na ukończeniu.

Powoli kończy się remont trasy S86. Inwestycja rozpoczęła się pod koniec września. Nadal toczą się prace jednej jezdni, ale druga jest już gotowa do udostępnienia kierowcom. W ostatnich dniach wykonawca remontu na drodze pomiędzy Katowicami a Sosnowcem odtwarzał dylatacje, prowadził prace porządkowe i umacniał pobocza. Wczoraj na jednej z jezdni zaczęło się ponowne malowanie oznakowania poziomego. Jezdnia północna, czyli prowadząca z Sosnowca do Katowic, będzie we wtorek, 15 listopada, w całości przejezdna. Jak zapowiada GDDKiA, dzisiaj w nocy wprowadzana będzie docelowa organizacja ruchu. Od rana samochody będą się już poruszały bez utrudnień.

Nadal trwa jednak remont jezdni z Katowic do Sosnowca. Dwa pasy ruchu są zablokowane. Jak wyjaśnia GDDKiA, różnica w postępie pracy wynika z opadów deszczu, które występowały w trakcie inwestycji. To przeszkadzało w układaniu nowego asfaltu. Warstwa ścieralna na południowej jezdni jest ułożona w połowie. Wykonawca będzie ją układał jeszcze do środy, 16 listopada. Następnie przystąpi do wykonania dylatacji asfaltowych obiektów inżynierskich. Te prace powinny zakończyć się do 19 listopada (sobota). Wtedy do wykonania pozostanie jeszcze odtworzenie oznakowania poziomego i przywrócenie docelowej organizacji ruchu. Udostępnienie drugiej jezdni, w relacji Katowice-Sosnowiec, powinno nastąpić 24 listopada.

Remont 6-kilometrowego odcinka pomiędzy Sosnowcem a Katowicami kosztuje ponad 24,8 mln zł.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*