Reklama

Radny PO: niech tunel pod Rondem nosi imię Piotra Uszoka

Grzegorz Żądło
Podczas dzisiejszej sesji radni głosowali m.in. nad nadaniem nazwy Tunel Katowicki tunelowi pod Rondem im. gen. Ziętka. Podczas dyskusji nad projektem uchwały radni PO zaproponowali, żeby tunel nazwać imieniem Piotra Uszoka. Ich propozycja nie zyskała jednak uznania większości radnych.

Dyskusję rozpoczął radny PO Arkadiusz Godlewski, który stwierdził, że przyjęcie nazwy Tunel Katowicki narazi radę miasta na śmieszność. Zaproponował, żeby nazwać tunel imieniem osoby, dzięki której powstał, czyli Piotra Uszoka. Wtórował mu inny radny PO, Andrzej Zydorowicz. – Dla mnie nazwa Tunel Katowicki jest co najmniej niezręczna. Nie powinniśmy głosowaniem sankcjonować czegoś, co i tak istnieje. No jak ma się nazywać tunel w Katowicach? Rzeczywiście, podobnie jak mój poprzednik, uważam, że tunel powinien zostać nazwany imieniem Piotra Uszoka, tyle że nie nazywa się ulic nazwiskiem osoby żyjącej.

Radnym PO odpowiedział Michał Luty z PiS. – Myślałem, że na sesji rady miasta nic mnie nie zaskoczy. Jednak dzisiejsza wypowiedź radnego Godlewskiego mnie podbudowała. Cieszę się ogromnie, że nastąpiła taka ewolucja w jego poglądach. Przez całe lata pan radny Godlewski opowiadał jaką to miernotą był prezydent Uszok. Takiego określenia też użył. Cieszę się, że tak bardzo zmienił zdanie, bo to świadczy, że jakaś opatrzność nad nim czuwa – podsumował Luty.

Radny PiS Piotr Pietrasz dodał, że podczas obrad zespołu ds. nazewnictwa placów i ulic przedstawiciel PO nie zgłaszał żadnych uwag do nazwy Tunel Katowicki.

Ostatecznie radni przyjęli nazwę Tunel Katowicki. 18 z nich było za, 8 przeciw, a 1 się wstrzymał.


Tagi:

Komentarze

  1. mirekk 21 września, 2017 at 5:41 pm - Reply

    Jeśli chodzi o bezsensowne czynności i głupie przewalanie publicznych pieniędzy to na nasze władze zawsze można liczyć 😛

  2. Bogdan 21 września, 2017 at 12:45 pm - Reply

    Nadanie tunelowi imienia Piotra Uszoka dopiero naraziłoby na śmieszność radę miasta, jak i całe miasto. Na szczęście 18 z radnych wykazało się trzeźwością myślenia. Gratulacje!

Dodaj komentarz

*
*