Reklama

Pustki na lodowisku na Rynku. Korzysta z niego tylko kilka osób dziennie

Redakcja
Znikają ostatnie atrakcje pozostałe po świątecznym jarmarku na Rynku. Koło widokowe zostało rozebrane i to samo czeka lodowisko. Miało działać dłużej, ale zainteresowanie jest bardzo skromne.

Kiedy w połowie listopada otwarty został Jarmark Bożonarodzeniowy, niektórzy mieszkańcy krytykowali miasto. Część osób uważała, że wydarzenie nie powinno zaczynać się ponad miesiąc przed świętami. Jarmark ponownie przyciągał w tym roku tłumy, a na początku stycznia większość stoisk i atrakcji została zdemontowana. Jednak została część gastronomiczna, koło widokowe, park świateł i lodowisko. Chodziło o to, żeby poświąteczna oferta była dostępna również w okresie ferii zimowych.

W tym tygodniu również te elementy jarmarku powoli znikają z Rynku. Choć początkowo zapowiadano, że koło przed Teatrem Śląskim może pozostać tutaj do końca lutego, jego demontaż już się kończy. Tak samo będzie z lodowiskiem, które również miało działać jeszcze przez kilka dni. Wczoraj skorzystało z niego zaledwie 8 osób. Dzisiaj, do południa, na tafli były tylko dwie osoby. To kiepski wynik w porównaniu do dni, gdy frekwencja przekraczała ponad 100 osób. Dlatego MOSiR podjął decyzję, że lodowisko będzie czynne jeszcze tylko dzisiaj i jutro. Później rozpocznie się rozbiórka.


Tagi:

Komentarze

 1. lodowiec 23 lutego, 2023 at 10:29 am - Reply

  Lodowisko miało działać dłużej, ale zainteresowanie jest bardzo skromne. Hm, widocznie rodziny z dziećmi nie przyjechały na rowerach bo te, które poruszają się samochodami nie mają gdzie zaparkować.

  • Grzegorz Żądło 23 lutego, 2023 at 10:45 am Reply

   No pewnie, bo parkingi w GK i Supersamie są zajęte… A nie czekaj, są wolne, ale trzeba zapłacić od drugiej godziny parkowania. Kto by płacił za parking w centrum miasta, prawda?

   • lodowiec 23 lutego, 2023 at 11:31 am Reply

    No lepiej wydać kasę podatników, bo kto inny by płacił za puste lodowisko w centrum?
    Proszę zapytać właścicieli GK i Supersamu dla kogo tworzyli miejsca parkingowe, czy dla swoich klientów czy dla kogo wskaże redaktor.

    • Grzegorz Żądło 23 lutego, 2023 at 12:11 pm Reply

     Tworzyli dla ludzi, którzy chcą skorzystać z parkingu. Nie ma w regulaminie punktu, który nakazywałby bycie klientem tego czy innego sklepu. Pobieranie opłaty za parking to normalny biznes, dlatego np. Supersam ma abonamenty miesięczne.

     • lodowiec 23 lutego, 2023 at 12:47 pm Reply

      Skoro są puste to widocznie ludzie nie chcą skorzystać z parkingu. Jakiś powód tego jest.

 2. AA 22 lutego, 2023 at 10:50 pm - Reply

  Zerkam na zdjęcie i co widzę?
  Pojazd 40 tonowy na który montowane są stalowe elementy. Nacisk punktowy takiego pojazdu chyba mocno przekracza nośność płyt na Rynku…

  A potem urzędnicy będą tłumaczyć zniszczoną płytę rynku podobnie jak ostanio:
  Mariacką zniszczyła betoniarka …..

 3. kukura 22 lutego, 2023 at 5:11 pm - Reply

  przy okazji polecam uwadze redakcji lodowisko na Murckach i park rozjeżdżany przez miłośników łyżew. Oczywiście parkingi 200 metrów dalej z wolnymi miejscami.

Dodaj komentarz

*
*