Reklama

Psy ze schroniska będą miały nowe ogrzewanie i boksy

Źródło: www.schronisko-katowice.eu.

Redakcja
Schronisko w  Katowicach doczeka się dużej inwestycji. W jednym z pawilonów psy będą miały dużo lepsze warunki niż do tej pory. Chodzi przede wszystkim o ogrzewanie.

Psy będą miały lepsze warunki w katowickim schronisku. Szykuje się spora inwestycja. To efekt projektu do Budżetu Obywatelskiego, który zdobył prawie 20 tys. osób. Ten pomysł wymagał dwuletniej realizacji. W zeszłym roku wykonany został projekt remontu i modernizacji jednego z dwóch pawilonów na terenie Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach przy ul. Milowickiej 1B. Wkrótce rozpoczną się prace budowlane, bo pod koniec stycznia miasto wyłoniło wykonawcę. Inwestycja zostanie zrealizowana przez firmę Ben-Bud z Żor.

Pawilon B przejdzie gruntowny remont. Przede wszystkim wymienione zostaną boksy zewnętrzne i wewnętrzne. Te obecnie używane sprawiają duży problem opiekunom zwierząt, ponieważ ich wejścia są umieszczone na niewłaściwej wysokości. Poza tym w budynku pojawi się ogrzewanie podłogowe. Takie rozwiązanie już tu funkcjonuje i jest najlepsze dla zwierząt. Dzięki temu mają ciepło i sucho. W całym schronisku jest łącznie niespełna 100 miejsc dla psów. Aktualnie mieszka tu ich nieco ponad 50. Pawilon do remontu pomieści po inwestycji tyle samo, czyli 32 psy.

Modernizacja potrwa maksymalnie pół roku. Jej koszt to ponad 780 tys. zł.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*