Reklama

Przed Superjednostką powstał zielony skwer

Redakcja
Kilka dni temu zakończyło się urządzanie skweru przed Superjednostką, choć jedna z łąk kwietnych zostanie wysiana dopiero wiosną. To projekt z pierwszej edycji Zielonego Budżetu Obywatelskiego.

Do niedawna przestrzeń po wschodniej stronie Superjednostki wyglądała fatalnie. Pozostałości starego układu drogowego sprawiały, że pomimo rosnących drzew, mało kto chciał tu przebywać. Teraz to może się zmienić. Przez skwer prowadzi teraz ścieżka z nawierzchni naturalnej. Powstała przy niej rabata z bylinami, takimi jak jeżówka purpurowa, kocimiętka, rozplenica japońska i trzcinnik krótkowłosy. Pomiędzy nimi jest stalowo-drewniane siedzisko. W dalszej części została posiana trawa i łąka kwietna. Druga łąka zostanie wysiana wiosną. Obecnie przygotowany pod nią teren został przykryty specjalnym materiałem. Jest też osiem nowych drzew. To lipy, które nawiązują do rosnących obok drzew tego samego gatunku.

Prace przy urządzaniu skweru kosztowały 134 244,18 zł brutto. Zielony skwer przed Superjednostką to projekt zgłoszony rok temu do Zielonego Budżetu Obywatelskiego przez Grzegorza Żądło, redaktora naczelnego portalu Katowice24.info.


Tagi:

Komentarze

  1. Mcin 30 września, 2021 at 3:13 pm - Reply

    No i fajnie!
    Teraz niech tylko ten parking zniknie.
    Chyba nie zgadza się z zagospodarowaniem przestrzennym terenu.

Dodaj komentarz

*
*