Reklama

Prokuratura Okręgowa dostanie teren od Katowic

Łukasz Kądziołka
Obecna siedziba nie zapewnia dobrych warunków dla pracowników i petentów. Dzięki dokumentowi podpisanemu w piątek przez prezydenta Katowic i szefa Prokuratory Okręgowej, urząd ma otrzymać teren od miasta. Nowa siedziba prokuratury ma powstać w Załężu.

Rozmowy na temat nowej siedziby dla Prokuratury Okręgowej w Katowicach trwają od dawna. Miasto proponowało kilka lokalizacji m.in. obok os. Witosa i w rejonie ul. Grundmanna. Do tej pory konkretów było niewiele. Jednak w piątek prezydent Marcin Krupa podpisał list intencyjny z prokuratorem okręgowym Piotrem Wolnym. Zgodnie z nim prokuratura dostanie od miasta działkę w Załężu.

Obecna siedziba prokuratury przy ul. Wita Stwosza 31 nie spełnia już standardów. Budynek jest stary i wymaga gruntownej modernizacji. Kiepski stan techniczny, brak klimatyzacji to niektóre z jego mankamentów. Nowa lokalizacja, przy ul. Gliwickiej 273, ma zapewnić dogodny dojazd i wystarczającą liczbę miejsc parkingowych. Miasto wytypowało ok. 2,5-hektarową działkę tuż przy Drogowej Trasie Średnicowej. Prokuratura Okręgowa planuje przenieść tu nie tylko siedzibę z ul. Wita Stwosza, ale umieścić również wszystkie pozostałe prokuratury funkcjonujące w Katowicach. Na razie nie wiadomo kiedy miałaby się rozpocząć inwestycja i jak wyglądałby nowy budynek urzędu. Wiadomo za to, że umowa o przekazaniu terenu przez miasto mogłaby zostać podpisana jeszcze w tym roku.


Tagi:

Komentarze

  1. Waldi 30 października, 2017 at 9:13 pm - Reply

    Miejsca parkingowe będą ale jak to zawsze bywa wyłącznie dla prokuratorów i pracowników prokuratury.

  2. Bogna 30 października, 2017 at 5:11 pm - Reply

    A dlaczego nie? Jak potrzebujesz pomocy od prokuratury to tez masz za darmo

  3. a 30 października, 2017 at 10:35 am - Reply

    dlaczego za darmo???

Dodaj komentarz

*
*