Reklama

Problemy z parkingami przy inwestycji „Mieszkanie Plus”

Centralną częścią osiedla będzie plac, od którego będą odchodziły chodniki ze schodkami.

Ł. K.
Trwa projektowanie tzw. nowego Nikiszowca. Na osiedlu mieszkaniowym rządowego programu „Mieszkanie Plus” powstanie około 500 mieszkań. Tyle samo ma być miejsc parkingowych. Jednak  był problem z ich zaprojektowaniem, bo inwestor chciał wprowadzić oszczędności.

Warszawscy architekci z biura 22Architekci pracują nad projektem tzw. nowego Nikiszowca. Na osiedlu mieszkaniowym programu „Mieszkanie Plus” liczba miejsc parkingowych od początku była ustalona. Powstanie 500 mieszkań, a każde z nich będzie miało do dyspozycji jedno miejsce na parkingu przy budynku. Jednak okazało się, że inwestor chce zaoszczędzić i tu pojawił się problem. Inwestycję prowadzi Bank Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości. Jak udało nam się dowiedzieć, inwestor chciał zrealizować budowę na mniejszej powierzchni. Wtedy pojawił się problem, bo na mniejszej powierzchni budynki się zmieszczą, ale nie będzie tyle miejsc parkingowych ile zaplanowano. Dlatego inwestor był zmuszony do powrócenia do pierwotnego planu. To nie wszystkie zmiany jakie zaszły w planach. Na wtorkowym posiedzeniu komisji rozwoju radni podjęli decyzję o odrzuceniu większości uwag zgłoszonych przez stowarzyszenie „Razem dla Nikiszowca”. Dotyczyły one m.in. zmniejszenia dopuszczalnej wysokości budynków. Ta pozostała bez zmian. Większość budynków będzie mogła mieć do 5 pięter (18 m), a w centralnej części nowego osiedla mogą powstać jeszcze wyższe – do 8 pięter (30 m). Jednak projekt przewiduje budowę niższych budynków. Odpowiednio 4-piętrowych i 7-piętrowych. Ważna uwaga, z którą zgodzili się radni, dotyczy lokali usługowych „nowego Nikiszowca”. Te będą mogły się znajdować jedynie na poziomie parteru nowych budynków.

PRZECZYTAJ TEŻ: Tak będzie wyglądał nowy Nikiszowiec. Jest koncepcja osiedla z programu „Mieszkanie Plus” [WIZUALIZACJE]

Osiedle na tzw. Mrówczej Górce, niedaleko Nikiszowca będzie budowane przez około 2 lata. W tym roku inwestor chce uzyskać pozwolenie na budowę, a prace miałyby się rozpocząć na wiosnę 2018 roku.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*