Reklama

Prezydent Piotr Uszok się pożegnał. Przy okazji wyróżnił kilku urzędników

Piotr Uszok Jerzy Forajter
Grzegorz Żądło
Na razie pożegnał się tylko z radnymi. Dziś odbyła się ostatnia w tej kadencji sesja rady miasta. W tym składzie już się nie spotka.

Na zakończenie dzisiejszych obrad przewodniczący RM Jerzy Forajter podsumował 4-letnią pracę radnych, a potem prezydent Piotr Uszok mówił o swoich dokonaniach. Wspominał inwestycje, które zostały zakończone i te, które się kończą. Przypomniał, że w ostatnich latach do Katowic przyszło wiele firm z różnych branż, dzięki czemu z powstały nowe miejsca pracy. Z jego wyliczeń wynika, że aż 6 tys. Wybiegł też w przyszłość. – Życzę nowemu prezydentowi, ktokolwiek nim będzie, żeby uszanował to, co zostało już w mieście zrobione. Chciałbym też, żeby kontynuował przeobrażanie miasta w oparciu o kulturę – powiedział Piotr Uszok. Przy okazji wyróżnił kilka osób, z którymi miał okazję współpracować. Wymienił wiceprezydent Krystynę Siejną, naczelników wydziałów promocji Waldemara Bojaruna (byłego rzecznika prasowego) i wydziału organizacyjnego Bogumiła Sobulę, sekretarza miasta Jerzego Waląga, skarbnik Danutę Kamińską i przewodniczącego rady Jerzego Forajtera. Ten ostatni odwdzięczył się emocjonalną przemową. Dziękował za to, że „Uszok zabrał część serca rodzinie, żeby oddać ją Katowicom”. Wspomniał też o tym, że w mediach funkcjonuje już określenie „casus Uszoka”. Chodzi o sytuację, w której ktoś ma zapewnioną wygraną, a mimo to nie startuje.

Nawet jeśli wyborcy zagłosują podobnie jak 4 lata temu, rada miasta w obecnym składzie nie będzie już pracować. Z kandydowania zrezygnował bowiem Michał Jędrzejek, który radnym był już drugą kadencję.

Na zdjęciu stoją od lewej: Marek Chmieliński, Piotr Uszok i Jerzy Forajter. Z tyłu Michał Jędrzejek. Fot. Sławomir Rybok, UM w Katowicach.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*