Reklama

Prezydent Katowic apeluje do mieszkańców: Nie protestujcie na rondzie w Piotrowicach

Zdjęcie archiwalne.

Grzegorz Żądło
We wtorek o godz. 17 na rondzie przy Famurze w Piotrowicach ma się odbyć demonstracja mieszkańców Katowic przeciw planom budowy torów kolejowych do Centralnego Portu Komunikacyjnego. Podczas porannej audycji w Radiu Piekary, prezydent Katowic zaapelował o nieorganizowanie protestu.

Pociągi mają jechać 250 km/h przez Katowice. Trwa planowanie linii kolejowej do CPK

Dzisiaj (8 lutego) o godz. 17 na rondzie w Piotrowicach (skrzyżowanie ulic Kościuszki i Armii Krajowej) ma się odbyć protest mieszkańców Katowic przeciwko budowie linii kolejowych do Centralnego Portu Komunikacyjnego przez południowe dzielnice miasta. Sprawa jest głośna od kilku tygodni, kiedy firma pracująca na zlecenie CPK pokazała potencjalne ślady przebiegu torów dużych prędkości. Jak przekonują mieszkańcy i władze Katowic, realizacja przedstawionych wariantów oznaczałaby konieczność wyburzeń co najmniej kilkudziesięciu domów, na co zgody być nie może. Temat podchwycili opozycyjni radni, którzy stoją za organizacją dzisiejszego protestu i na niego zapraszają.

Podczas porannej rozmowy z Marcinem Zasadą, prezydent Marcin Krupa negatywnie odniósł się do zaplanowanego na dzisiaj protestu. – Drodzy mieszkańcy, nie róbcie tego swoim mieszkańcom, bo to nie miejsce na taki protest. Uważam, że taki protest należy przenieść zupełnie gdzie indziej, tam gdzie zapadają decyzje, czyli do Warszawy – powiedział Krupa. Podkreślił przy okazji po raz kolejny, że jego zdaniem, budowa CPK nie ma żadnego sensu, m.in. dlatego, że Polska nie ma dużego i silnego przewoźnika lotniczego.


Tagi:

Komentarze

 1. Sk 8 lutego, 2022 at 7:22 pm - Reply

  Oby kolej powstała jak najszybciej jak komuś nie pasuje to niech się na wieś wyprowadzi tam cisza i brak kolejk i autostrad !!!

 2. Zenon z Ligoty 8 lutego, 2022 at 12:33 pm - Reply

  Drodzy Mieszkańcy! Nie protestujcie przeciwko budowie torów do CPK bo moi koledzy z PIS będą źli! To mówiłem ja Marcin K. Tajemnicą Poliszynela jest, że obecny prezydent Katowic z nimi trzyma. Tylko dlaczego nie stać go na polityczny coming out?

  • rexio 8 lutego, 2022 at 2:41 pm Reply

   Zenonie skądśtam. Jakbyś mieszkał na Ligocie to od Marcina Krupy twojego prezydenta dostałbyś list w połowie stycznia z prośbą o protest. Tyle wiesz o tym co się dookoła dzieje ile ci znajomi na fejsie podsuną.

 3. mirekk 8 lutego, 2022 at 12:21 pm - Reply

  Gdybym miał pewność, że władze zrobią solidne analizy techniczne, środowiskowe, ekonomiczne i społeczne linii szybkiej kolei i że będą się trzymać ustaleń takich analiz to może by mnie nawet Krupa przekonał. Niestety projekt jest firmowany przez PiS, co oznacza bałagan, nieliczenie się z nikim i niczym, rozdęte koszty, nepotyzm i upolitycznienie tej inwestycji. Dlatego jestem na nie (choć szybkiej kolei kibicuję jak nikt).

  • rexio 8 lutego, 2022 at 2:38 pm Reply

   To nie jest kolej na politykę. Zamiast składać własny rozum na ołtarzu jednej partii której przysięgłeś dozgonną wierność. Ja kibicowałem budowie autostrad, które naszkicowało SLD, zaplanował PiS zaczeła budować Platforma i pis teraz je kończy i idzie mu dobrze tak jak Platformie. I tak samo bedzie z koleją. Kibicuj rozwojowi własnego kraju bez partyjniactwa.

   • kukura 9 lutego, 2022 at 6:39 am Reply

    Aż się wzruszyłem. Tow. Edwardowi i gen. Jaruzelskiemu pewnie też kibicowałeś?

    • rexio 9 lutego, 2022 at 9:17 am Reply

     Czy przeszkadza ci jeżdżenie po A1 bo ją Platfoma wybudowała? Ma to dla ciebie jakieś znaczenie?

Dodaj komentarz

*
*