Reklama

Prezydent Andrzej Duda przyjedzie we wtorek do Katowic. Podpisze ustawę metropolitalną

Grzegorz Żądło
Prezydent Andrzej Duda podpisze we wtorek ustawę metropolitalną. Zrobi to w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach. Z tego powodu zamknięte będą parkingi przy budynku, wystąpią też czasowe utrudnienia na ul. Lompy.

Niespełna miesiąc temu sejm przyjął ustawę o związku metropolitalnym w woj. śląskim. Później senat przyjął ją bez poprawek, a jutro podpisze prezydent. Uroczystość została zaplanowana na godz. 14 w urzędzie wojewódzkim. Później Andrzej Duda ma w planach wizytę w Rudzie Śląskiej.

Z okazji wizyty prezydenta RP, wystąpią utrudnienia w ruchu w centrum Katowic. Od rana niemożliwy będzie wjazd na parking na pl. Sejmu Ślaskiego i wzdłuż ul. Lompy na odcinku od ul. Ligonia do ul. Jagiellońskiej. Sama ul. Lompy ma być w części zamknięta tuż przed i w czasie wizyty prezydenta w urzędzie wojewódzkim, czyli od ok. 13 do 15.30.

W Rudzie Śląskiej Andrzej Duda złoży wieniec przed tablicą poświęconą górnikom, którzy zginęli w KWK Halemba oraz osobom, które zginęły w czasie wojen i politycznej przemocy (Cmentarz Komunalny, ul. 1 Maja 76).

O godz. 17 planowane jest wystąpienie prezydenta podczas spotkania z mieszkańcami na pl. Jana Pawła II.

 


Tagi:

Komentarze

  1. Wojciech 4 kwietnia, 2017 at 1:02 am - Reply

    Nie może u siebie podpisać, znowu utrudnienia. :-/
    Sensacja to by byłą, jakby czegoś nie chciał podpisać.

Dodaj komentarz

*
*