Reklama

Prezes PZPS nie dojechał do Katowic, a do siedziby związku dojechało CBA

Grzegorz Żądło
Władze Katowic miały dzisiaj podpisać z prezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej umowę intencyjną w sprawie współorganizacji Mistrzostw Europy w siatkówce, które odbędą się w Polsce.  Do podpisania umowy nie doszło, bo do Katowic nie dojechał prezes PZPS Mirosław Przedpełski. Tymczasem kolejne media podają, że w siedzibie związku trwa przeszukanie prowadzone przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Prezes PZPS robi triumfalny objazd po miastach, w których kilka tygodni temu odbywały się mistrzostwa świata. Dziś miał był w Katowicach, jutro w Krakowie. Katowiccy urzędnicy zaprosili dziennikarzy na godz. 14 do Pałacu Goldsteinów. Wszystko było gotowe. Brakowało tylko głównego gościa. Mirosław Przedpełski nie odbierał telefonu, podobnie jak osoby z jego otoczenia. Po 45 minutach prezydent Piotr Uszok stwierdził, że nie ma już na co czekać. Przedpełski nie odezwał się do teraz. Tymczasem m.in. TVN24 i Radio ZET podają, że siedzibę PZPS przeszukuje CBA. “Funkcjonariusze szukają dokumentów przetargowych na kontrakty związane z organizacją Mundialu. Chodzi głównie o umowy na zatrudnianie firm ochroniarskich” – informuje nieoficjalnie Radio ZET. Być może właśnie to jest przyczyną nieobecności Przedpełskiego w Katowicach.

Na razie nie wiadomo kiedy miasto oficjalnie zadeklaruje chęć współorganizacji ME w 2017 roku. PZPS zgłosił 6 miast. Europejska federacja wybierze 4 z nich. Wiadomo już, że np. Kraków warunkuje swój wkład w organizację mistrzostw, tylko jeśli dostanie mecze Polaków. Również Gdańsk chce gościć polskich siatkarzy. W grę wchodzą jeszcze Wrocław, Bydgoszcz i Łódź. Finał miałby się odbyć na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Do organizacji wrześniowych MŚ w siatkówce Katowice dołożyły 10 mln zł. W Spodku odbyły się mecze grupowe oraz runda finałowa.

Wieczorem PZPS wydał na swojej stronie internetowej komunikat. “Polski Związek Piłki Siatkowej potwierdza, że w czwartek, 13 listopada w siedzibie związku rozpoczęły się działania funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Funkcjonariusze poprosili o przedstawienie wybranych dokumentów związanych z organizacją FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014. Związek w pełni współpracuje z kontrolującymi udostępniając wszystkie żądane dokumenty.”

Zdjęcie: www.poland2014.fivb.org

 


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*