Reklama

Katowice Open: zwycięzca Wimbledonu zagra w Spodku

Grzegorz Żądło
Wprawdzie kariery zakończyli już ładnych parę lat temu, ale w światowym tenisie to wciąż bardzo znane nazwiska. W Wielkanocny Poniedziałek w katowickim Spodku zagra m.in. Sergi Bruguera i Richard Krajicek. Chociaż będzie to tylko mecz pokazowy, zawodników tej klasy warto obejrzeć zawsze.

Organizatorzy obawiają się chyba, że przypadający w Wielkanocny Poniedziałek oficjalny początek turnieju może być frekwencyjną porażką. Stąd imprezy towarzyszące. Jedną z nich ma być deblowy mecz gwiazd. Wezmą w nim udział wspomniany już Bruguera i Krajicek oraz Guy Forget i Mariusz Fyrstenberg. Dwaj pierwsi mają na swoim koncie wygrane turnieje Wielkiego Szlema. Hiszpan dwukrotnie zwyciężał na kortach Rolanda Garrosa, z kolei Holender wygrał w 1996 roku Wimbledon. Bruguera zajmował najwyżej trzecie miejsce w rankingu ATP, Krajicek dotarł do czwartego. Podobnie jak Francuz Forget. Czwartym uczestnikiem pokazowego spotkania będzie wziąć aktywny polski tenisista Mariusz Fyrstenberg.

Mecz gwiazd odbędzie się po oficjalnej ceremonii rozpoczęciu imprezy i pierwszych meczach turnieju głównego. Te ruszają w poniedziałek 6 kwietnia o godz. 14. O tym jakie zawodniczki zagrają w Katowicach można przeczytać tutaj.

Zdjęcie:katowiceopen.com


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*