Reklama

Prawie 400 wniosków w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego

Redakcja
388 wniosków zgłosili mieszkańcy w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. To o 43 projekty więcej niż w 2018 roku i jednocześnie najlepszy wynik od czasu uruchomienia BO w Katowicach w 2014 roku. W tym roku do wydania w ramach BO jest 31,5 mln zł.

Termin składania wniosków minął 24 maja. Do urzędu wpłynęło 328 projektów lokalnych (dzielnicowych) i 60 ogólnomiejskich.

W tym roku najaktywniejsi byli mieszkańcy: Ligoty-Panewnik, którzy złożyli 29 wniosków, Podlesia (25) oraz Piotrowic-Ochojca (21). W obszarze  sportu i rekreacji dominują wnioski o nowe stacje wypożyczalni rowerów. Są też propozycje rozbudowy ścieżek rowerowych, boisk wielofunkcyjnych, ale także wybudowania skate parku, pump tracka czy centrum sportów zimowych w Kostuchnie. Część wniosków dotyczy szeroko rozumianego bezpieczeństwa, jak m.in. monitoring, montaż sygnalizacji świetlnej, zakup sprzętu ratowniczego dla Ochotniczych Straży Pożarnych czy doświetlenie przejść dla pieszych.

Wiele projektów związanych jest z poprawą estetyki przestrzeni publicznej. Mieszkańcy chcą nowych nasadzeń zieleni, rewitalizacji skwerów, budowy mini ogródków przy przedszkolach i szkołach, a także usunięcia „graffiti” z budynków. Cześć projektów dotyczy infrastruktury drogowej – remontów dróg i chodników, wymiany oświetlenia ulicznego, rozbudowy parkingów w dzielnicach.

Weryfikacja formalna wniosków wraz z publikacją wszystkich zgłoszonych zadań nastąpi najpóźniej do 11 czerwca, a listy projektów na które katowiczanie będą mogli we wrześniu głosować poznamy po zakończeniu weryfikacji merytorycznej – w drugiej połowie sierpnia.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*