Reklama

Głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego rozpoczęte. Przeczytajcie w jaki sposób można oddać głos

Ł. K.
Kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego to kolejna szansa na realizację pomysłów mieszkańców. Każdy katowiczanin będzie mógł oddać głos na 3 projekty ogólnomiejskie i 3 lokalne. Głosowanie potrwa kilkanaście dni, a rozpoczęło się w poniedziałek.

W tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego będzie można wybierać spośród 252 projektów. Dzielą się one na lokalne i ogólnomiejskie. Udział w głosowaniu mogą wziąć osoby zameldowane w Katowicach (na stałe lub czasowo) w dniu 31 sierpnia 2017, które najpóźniej 24 września 2017 będą miały ukończone 16 lat. Każdy z mieszkańców będzie mógł oddać głosy na maksymalnie 6 projektów, trzy ogólnomiejskie i trzy lokalne. W przypadku projektów lokalnych, będą mogły głosować osoby, które są mieszkańcami danej dzielnicy, a konkretniej jednostki pomocniczej. Do wykorzystania jest 6 punktów (po 3 na projekty ogólnomiejskie i tyle samo na lokalne). Oznacza to, że można oddać głos przyznając 3 punkty jednemu projektowi, odpowiednio po 1 i 2 punkty dwóm projektom oraz po 1 punkcie trzem projektom. Każdy mieszkaniec zagłosować może tylko jeden raz.

Tak jak w zeszłym roku, głosowanie odbywa się przez internet. Na stronie głosowania trzeba podać swój numer PESEL oraz nazwisko panieńskie matki. Po wybraniu projektów, głosujący będzie musiał wpisać swój numer telefonu. Na ten numer zostanie wysłany 4-cyfrowy kod autoryzacyjny, dzięki któremu można zatwierdzić wybór. Na jeden numer telefonu może zostać wysłanych 5 kodów, co oznacza że maksymalnie 5 osób będzie mogło zagłosować podając ten sam numer. Aby wejść na stronę głosowania, należy kliknąć TUTAJ.

Dodatkowo będzie możliwość głosowania w tradycyjny sposób. Przez 3 dni (22-24 września) czynne będą stacjonarne punkty do głosowania. Będzie można wtedy skorzystać z pomocy urzędnika. To propozycja dla cudzoziemców zameldowanych w Katowicach i osób, które nie mają dostępu do internetu. Punkty będą zlokalizowane w 34. miejscach w całym mieście. Pełna lista jest dostępna TUTAJ.

Głosowanie do Budżetu Obywatelskiego 2018 odbędzie się w dniach 11-24 września. Pełna lista projektów, które zostały zakwalifikowane do tegorocznej edycji, jest dostępna TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*