Reklama

Pożar przy torach w Szopienicach. Dym widać z daleka

Redakcja
Pożar przy torach w Katowicach. Po raz kolejny strażacy interweniują z powodu pożaru podkładów kolejowych. To już druga taka akcja w ciągu dwóch tygodni.

Dzisiaj o godz. 13.30 wyruszyli do pożaru w Szopienicach. Otrzymali zgłoszenie, że palą się podkłady kolejowe składowane przy torowisku. Z powodu pożaru w rejonie ul. Wałowej na niebie pojawił się gęsty dym. Zauważyła go nasza czytelniczka, która przesłała nam zdjęcie. To już druga taka sytuacja w ciągu dwóch tygodni. Na początku kwietnia strażacy gasili pożar pokładów w Burowcu, około 2 kilometry od dzisiejszego zdarzenia. Akcja trwała wtedy wiele godzin.

PRZECZYTAJ TEŻ: Strażacy walczą z pożarem w Katowicach. Akcja trwa od kilku godzin

Na miejscu zapaliły się podkłady kolejowe składowane na powierzchni 60 m kw. Sterta ma wysokość około dwóch metrów. Na miejscu jest 6 zastępów straży pożarnej. Ruch na linii towarowej nr 161 odbywał się po jednym torze. Na tym, który znajduje się bliżej miejsca pożaru, trzeba było wyłączyć zasilanie. Akcja strażaków powinna potrwać krócej niż ostatnio. Na razie nie jest znana przyczyna pojawienia się ognia.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*