Reklama

Powstanie deptak na Dworcowej. Jest przetarg na projekt przebudowy ulicy

Jedna z wizualizacji ulicy Dworcowej biura projektowego AIR Jurkowscy Architekci.

Łukasz Kądziołka
Ulica Dworcowa zamieni się w deptak. Stanie się przede wszystkim przestrzenią dla pieszych i przedłużeniem ul. Mariackiej. Został ogłoszony przetarg na wyłonienie projektanta przebudowy.

Mniej więcej rok temu odbyły się warsztaty, które miały na celu stworzenie pomysłu koncepcji ulic Dworcowej i Mariackiej Tylnej. Przypomnijmy, że zwycięzcą konkursu zostało biuro AIR Jurkowscy. Powstała wtedy koncepcja, która teraz stanie się punktem wyjścia do prac nad projektem. – Dokumentację projektową wykonawca powinien wykonać w oparciu o zeszłoroczną koncepcję urbanistyczno-architektoniczną z uwzględnieniem uwag komisji oceniającej warsztaty – mówi Adam Kochański, naczelnik wydziału inwestycji UM Katowice.

Przeczytaj też: Tak mogą wyglądać Dworcowa i Mariacka Tylna [WIZUALIZACJE]

Urząd miasta ogłosił w środę przetarg na projekt przebudowy pierwszej części, czyli ul. Dworcowej. Głównym założeniem będzie stworzenie deptaka i ograniczenie ruchu samochodowego w tym miejscu. Projekt obejmie odcinek od skrzyżowania ulic św. Jana, Dworcowej i Kochanowskiego do skrzyżowania ul. Mięlęckiego, ul. Dworcowej i ul. Mariackiej. Firma, która wygra przetarg, zaprojektuje plac dworcowy i jego połączenia z pozostałymi ulicami tego kwartału śródmieścia. Poza tym, usytuowana zostanie w tym miejscu mała architektura, będzie więcej zieleni oraz system monitoringu. Projekt musi też uwzględniać uwzględniać potrzeby osób niepełnosprawnych i rozwiązania techniczne dla planowanego węzła przesiadkowego „Św. Jana” oraz przebudowę ul. Tylniej Mariackiej.

Termin składania ofert w przetargu mija 30 czerwca. Jego zwycięzca będzie miał 9 miesięcy od daty zawarcia umowy na wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej oraz złożenie kompletnego wniosku o pozwolenie na budowę. Zaraz po tym zostanie ogłoszony przetarg na prace budowlane.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*