Reklama

Powstanie 80 nowych miejsc parkingowych

Ł. K.
Miejski Zarząd Ulic i Mostów ma dostać kilkaset tysięcy złotych na modernizację dwóch ulic. Na jednej z nich powstanie około 80 nowych miejsc parkingowych. Remonty powinny się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Na dzisiejszym posiedzeniu komisji budżetu radni będą opiniowali zmiany w tegorocznym budżecie. Jedna z nich dotyczy remontu dwóch ulic. W Brynowie, na ul. Zgody, zostanie wymieniona nawierzchnia jezdni i chodników. Jednak prace drogowe rozpoczną się dopiero po tym, jak Katowicka Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna  przeprowadzi tam modernizację kanalizacji. Na wykonanie tego zadania MZUiM ma dostać od miasta 600 tys. zł.

Kolejna ulica, która zostanie przebudowana, to ul. Wąska. To droga, która znajduje się pod estakadą DTŚ-ki. Tuż obok stacji benzynowej i KFC, przy skrzyżowaniu ulic Chorzowskiej i Brackiej. Kierowcy używają jej głównie w celu pozostawienia samochodu. Obecnie jest tam żwirowy parking. Jednak auta często stoją gdzie się da, na trawnikach czy wąskim chodniku. Stąd pomysł na uporządkowanie tej przestrzeni i budowę nowych miejsc. Na ten cel miasto będzie musiało przeznaczyć 150 tys. zł. Remonty na ul. Zgody i ul. Wąskiej mogą zostać zrealizowane jeszcze w tym roku. Jeśli komisja pozytywnie zaopiniuje zmiany w budżecie, projekt trafi na najbliższą sesję rady miasta.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*