Reklama

Powstaje koncepcja nowego przejazdu przez rondo im. gen. J. Ziętka

Ł. K.
Trwa projektowanie nowego przejazdu rowerowego i chodnika, który połączy ul. Chorzowską z rondem im. gen. J. Ziętka. Wiadomo już jak może on wyglądać. Do tej pory mieszkańcy nie zgłosili uwag do projektu, ale będą mieli jeszcze okazję do rozmowy z projektantami.

Dwa tygodnie mieli mieszkańcy na udział w konsultacjach dotyczących przebudowy jednego z wejść pod rondo im. gen. J. Ziętka. Do 5 stycznia projekt był udostępniony na Platformie Konsultacji Społecznych, ale żadne uwagi się nie pojawiły. Projekt ma na celu budowę przejazdu rowerowego i chodnika obok istniejących schodów. Chodzi o wejście od strony Koszutki, na ul. Chorzowską. Do tej pory rowerzyści musieli tu wnosić lub znosić swoje rowery po schodach. Dzięki przejazdowi będą mogli przejechać przez rondo bez zsiadania. Obok wejścia (oznaczonego literą „C”), znajdującego się przy banku Pekao, ma powstać pochylnia z oddzielnym pasem dla rowerzystów i pieszych. Podobna do tej znajdującej się przy wejściu od strony Superjednostki.

Na razie przejazd jest jeszcze na etapie koncepcji. Na jej wykonanie firma Collect Consulting ma czas do 7 marca. Kolejnym krokiem będzie stworzenie projektu. W tym roku budowa infrastruktury jeszcze się nie rozpocznie, ale projekt powinien być gotowy. Zanim to nastąpi, mieszkańcy będą mogli jeszcze raz zabrać głos w konsultacjach dotyczących inwestycji. Kolejna okazja do wyrażenia opinii będzie w przyszłym tygodniu na spotkaniu zespołu ds. polityki rowerowej. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 25 stycznia, o godz. 15.30, przy ul. Młyńskiej 4 (sala nr 4/5 na parterze).


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*