Reklama

Powstaje kameralne osiedle w Bogucicach

Ł. K.
Pierwszy budynek już stoi, a drugi powoli nabiera kształtów. To kolejna spora inwestycja mieszkaniowa w Katowicach krakowskiego dewelopera. Osiedle w Boguciacach ma być kameralne. Firma chwali się, że sprzedaż mieszkań idzie bardzo dobrze.

To nie pierwsza inwestycja mieszkaniowa krakowskiej spółki w Katowicach. Niedawno pisaliśmy o „Czterech Wieżach” na os. Tysiąclecia. Równolegle Activ Investment wziął się za budowę kolejnych bloków w Boguciacach. Inwestycja rozpoczęła się już w 2015 roku. Osiedle Karoliny powstanie przy ulicy o tej samej nazwie. – Odpowiadała nam doskonała lokalizacja, bardzo bliska ścisłego centrum Katowic – mówi Jerzy Kłeczek, specjalista ds. marketingu w Activ Investment. Łącznie powstanie tu 5 bloków. Najmniejszy z nich już stoi i jest prawie gotowy. Jak podaje spółka, robotnicy zakończą prace „na dniach”.  W pierwszym bloku znalazły się w 44 mieszkania. Wszystkie już znalazły nowych właścicieli.

Nieco więcej mieszkań będzie w drugim budynku. Jego budowa ruszyła pod koniec ubiegłego roku. Teraz budynek jest w stanie surowym. Trwają w nim prace instalacyjne i tynkarskie. Będzie się składał z 46 mieszkań, od jedno- do czteropokojowych i powierzchniach od 23 do 90 m kw. Lokale II etapu inwestycji, podobnie jak w pierwszym bloku, są wystawione na sprzedaż w stanie deweloperskim. Chociaż oddanie budynku do użytku zaplanowano na czerwiec 2018, to sprzedaż powoli się kończy. Jak chwali się Activ, pozostało zaledwie 12 wolnych mieszkań. Ceny rozpoczynają się od 4 550 zł/m kw. Dojazd przewidziano od ul. Karoliny. Razem z realizacją budynków, powstaną parkingi nad- i podziemne. Przy ul. Karoliny staną jeszcze 3 kolejne bloki. Podobny do tych z I i II etapu oraz dwa większe z kilkoma klatkami.

 

 


Tagi:

Komentarze

  1. Bart 14 sierpnia, 2017 at 2:43 pm - Reply

    Szkoda, że ujęcia tej „perełki” nie zrobiliście 🙂 Nawet na demotywatorach wylądowało.
    http://demotywatory.pl/4773914/Juz-dzis-Wez-kredyt-na-30-lat

Dodaj komentarz

*
*