Reklama

Poważna awaria w Katowicach. Mogą być problemy z dostawą wody

Grzegorz Żądło
W okolicy skrzyżowania ulic Pszczyńskiej i 73 Pułku Piechoty nastąpiła awaria na magistrali Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów. Jej usuwanie może potrwać dwa dni. Obniżone ciśnienie wody może wystąpić w dużej części Katowic.

Do awarii doszło we wtorek rano. Wyciek pojawił się na magistrali o średnicy 140 cm. To jedna z głównych magistrali zaopatrujących w wodę Katowice i sąsiednie miasta. – W środę i czwartek będziemy usuwać awarię, ale nie obejdzie się bez utrudnień dla mieszkańców – mówi Piotr Biernat, rzecznik prasowy GPW. Największy problem mogą mieć mieszkańcy osiedla przy ul. Kolistej w Giszowcu. Jak informuje GPW, dostawa wody do osiedla zostanie całkowicie wstrzymana. Tak ma być przez dwa dni. Tych informacji nie potwierdzają jednak Katowickie Wodociągi. Według przedstawicieli spółki, da się zasilić budynki przy Kolistej z innej strony.

W dużej części Katowic od godz. 18 we wtorek do godz. 22 w piątek mogą występować problemy z ciśnieniem wody. – Staramy się tak zorganizować dostawy do naszych odbiorców, żeby w jak najmniejszym stopniu odczuli awarię. Niemniej, mogą występować okresowe problemy z ciśnieniem wody – mówi Agnieszka Jaszkaniec, rzecznik Katowickich Wodociągów.

Zakłócenia w dostawie wody mogą wystąpić w śródmieściu, Koszutce, Bogucicach, Dębie, Wełnowcu i Józefowcu, Zawodziu, Dąbrówce Małej, Szopienicach i Burowcu oraz Janowie i Nikiszowcu.

Szczegółowych informacji na temat czasu trwania prac udzielą przedstawiciele Katowickich Wodociągów S.A. pod numerem tel. 32 78 82 410, 32 25 64 809, 32 25 65 537 oraz pod bezpłatnym numerem 994.


Tagi:

Komentarze

  1. Kuba 8 lutego, 2017 at 12:19 pm - Reply

    Miało być obniżone ciśnienie, a na Brynowie nie ma wcale…

Dodaj komentarz

*
*