Reklama

Ponad 30 odholowanych samochodów przed Tour de Pologne

Grzegorz Żądło
Chociaż strażnicy miejscy czekali niemal do ostatniej chwili, i tak ponad 30 kierowców będzie musiało odebrać swoje samochody z parkingu. Najpierw jednak pokryją koszty odholowania i postoju. W grę wchodzi też zapłacenie mandatu.

Od wielu tygodni było wiadomo, że jak co roku, wzdłuż całej trasy katowickiego etapu Tour de Pologne, nie będzie można parkować. Informacje ukazywały się m.in. w mediach, na stronie urzędu miasta i wielu innych miejscach. Na drzwiach budynków w pobliżu ulic, którymi mieli jechać kolarze, zawisły plakaty. Wyjątkowo wcześnie, bo na 10 dni przed etapem, na ulicach stanęły odpowiednie znaki. Zgodnie z nimi straż miejska mogła odholowywać pojazdy już  w piątek (z al. Korfantego) i w sobotę (z pozostałych ulic). Czekała jednak niemal do ostatniej chwili. Pierwsze samochody zostały wywiezione przez prywatną firmę działającą na zlecenie straży w nocy z soboty na niedzielę. Najwięcej aut trzeba było odholować z al. Korfantego i ul. Poniatowskiego. Ale, jak informują strażnicy, właściwie wzdłuż całej trasy konieczne były interwencje holownika. Łącznie wywiezione zostały 33 samochody. Do godz. 19 w niedzielę połowa została już odebrana.

Odholowanie auta to koszt 436 zł. Do tego 39 zł za każdą dobę pozostawienia go na parkingu. No i mandat, który może wynieść od 100 do 500 zł.


Tagi:

Komentarze

 1. Jaro 2 sierpnia, 2017 at 12:32 pm - Reply

  Znaki wisiały już dobre 2tygodnie wcześniej, do tego info w social media, kto się nie zastosował to płaci

 2. Sebastian 1 sierpnia, 2017 at 7:29 pm - Reply

  Co jest chore? Utrudnianie w organizacji imprezy? Niestosowanie się do znaków? Koszty muszą być wysokie aby następnym razem to odstraszyło innych.

 3. Piotr 1 sierpnia, 2017 at 11:07 am - Reply

  Wysoka cena – to jest kara a nie koszt odholowania…

 4. Przemysław 31 lipca, 2017 at 4:40 pm - Reply

  Niezły wałek. Ja za odholowanie auta na lawecie z centrum Krakowa do Katowic-Podlesia zapłaciłem w czerwcu 400 złotych. To chyba te katowickie auta wieźli na ten parking przez Wrocław.

 5. Marta 30 lipca, 2017 at 11:26 pm - Reply

  chore

  • Jaro 31 lipca, 2017 at 9:10 am Reply

   Społeczeństwo

Dodaj komentarz

*
*