Reklama

Polska 2050 szykuje się do wyborów. Plan to 5 radnych w Katowicach

Ł. K.
Partia Szymona Hołowni przygotowuje się do wyborów. Dzisiaj w Katowicach zaprezentowano osoby, które  będą współtworzyły struktury Polska 2050 w woj. śląskim. Wśród nich jest radny, który po odejściu z Koalicji Obywatelskiej, był do tej pory bez partii.

Ruch Polska 2050 założony przez Szymona Hołownię niedawno stał się partią polityczną. –  Po pół roku batalii sąd zarejestrował wreszcie naszą partię. Budujemy struktury polityczne po to, żeby móc pójść do wyborów – mówi Michał Gramatyka, były poseł Koalicji Obywatelskiej i pełnomocni Polski 20250 w okręgu wyborczym nr 31, obejmującym Katowice. Podczas dzisiejszej konferencji przedstawił radnych, którzy wraz z nim będą działali na rzecz nowej partii w Katowicach. – Trzeba mieć ludzi, trzeba mieć program i pomysły. To stąd Dawid i Szymon, bo to są ludzie, którzy mają konkretne projekty i pomysły – przekonuje Gramatyka.

Dawid Durał ma podobną do niego historię. W 2019 roku opuścił klub współtworzony przez członków Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Od tamtej pory był bezpartyjnym radnym. – Ruch Szymona Hołowni jest jedyną alternatywą dla Katowic. Jak wszyscy doskonale wiedzą, Katowicami współrządzi Forum Samorządowe Marcina Krupy, Prawo i Sprawiedliwość oraz Lewica. Dodatkowo, w moim mniemaniu, jest cicha koalicja z Koalicją Obywatelską – mówi Durał i dodaje, że KO niemal od samego początku obecnej kadencji popiera politykę prezydenta, a on nie do końca się z nią zgadza. Ma nadzieję, że z partii Polska 2050 do rady wejdzie co najmniej pięciu radnych i oni będą tworzyli realną opozycję w Katowicach. Jego kolegą w katowickich strukturach partii Hołowni jest Szymon Danielczyk. W okręgu wyborczym nr 31 będzie też działała Anita Skapczyk, która w ostatnich wyborach zdobyła mandat radnej w Tychach, startując z listy PiS. Dzisiejsza prezentacja pełnomocników to pierwszy krok nowej partii w kierunku przygotowań do wyborów samorządowych, które powinny odbyć się w przyszłym roku. Poniżej pozostali pełnomocnicy Polska 2050 w poszczególnych okręgach w woj. śląskim:

okręg 27 (Bielsko-Biała, powiaty: bielski, cieszyński, pszczyński i żywiecki) – Dawid Jarco,

okręg 28 (Częstochowa, powiaty: częstochowski, kłobucki, lublinecki, myszkowski) – Piotr Strach,

okręg 29 (Bytom, Gliwice, Zabrze, powiaty: gliwicki, tarnogórski) – Michał Kopański,

okręg 30 (Jastrzębie-Zdrój, Rybnik, Żory, powiaty: mikołowski, raciborski, rybnicki, wodzisławski) – Łukasz Osmalak,

okręg 32 (Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec, Jaworzno, powiaty: będziński, zawierciański) – Kamil Wnuk.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*