Reklama

Politechnika Śląska chce zamknięcia ul. Krasińskiego i stworzenia kampusu

G. Ż.
Studenci Politechniki Śląskiej przygotowali kilka wariantów przebudowy ul. Krasińskiego przy budynkach uczelni. Jak mówią przedstawiciele politechniki, to początek drogi, która ma doprowadzić do stworzenia w tym miejscu kampusu i nowej przestrzeni publicznej. Czy kiedykolwiek  ta wizja zostanie zrealizowana, na razie trudno powiedzieć.

Nad koncepcją zagospodarowania ul. Krasińskiego pomiędzy budynkami Politechniki Śląskiej studenci pracowali w trzech zespołach. Powstałe projekty nazwali Polilinia, Zielona Arteria i Nowa Rawa. W każdym z nich chodzi o stworzenie w obrębie ul. Krasińskiego enklawy przyjaznej studentom i mieszkańcom. Będzie to możliwe jedynie w sytuacji zamknięcia dla ruchu części ulicy i skierowania samochodów na inne drogi. Politechnika wykonała już analizę potencjalnego natężenia ruchu kołowego na innych ulicach, gdyby samochody mogły przejechać przez ul. Krasińskiego.

Jak przekonują władze uczelni, władze Katowic są nastawione przychylnie do koncepcji stworzenia nowej przestrzeni publicznej przy politechnice. – Zaprezentowane koncepcje są tylko punktem wyjścia do dalszych rozmów i dyskusji. Studenci pokazali jak mogłoby wyglądać to miejsce, ale nie są to projekty techniczne i nie można ich traktować jako wizji, która zostanie zrealizowana – mówi Jadwiga Witek, rzecznik prasowy Politechniki Śląskiej.

Autorami koncepcji są studenci wydziału architektury Politechniki Śląskiej: Katarzyna Dybała, Natalia Hołoś, Aleksandra Machura, Bartosz Słomka, Marta Błaszczyk, Krzysztof Bytomski, Katarina Kędrak, Anna Motyka, Izabela Kubica, Beniamin Walecki, Kamil Wróbel.


Tagi:

Komentarze

  1. Ciekawy 4 lutego, 2020 at 8:09 am - Reply

    Wykładowcy i studenci nie jeżdżą i nie parkują samochodami przy uczelni, to super. Na piechotę zdrowiej.

    • Student 4 lutego, 2020 at 6:15 pm Reply

      Otóż jeżdżą, zwłaszcza zaoczni, w sobotę i w niedzielę nie ma gdzie zaparkować.

Dodaj komentarz

*
*