Reklama

Policja rozdzieliła Azerów i Ormian w Katowicach

Ł. K.
Pokojowa manifestacja przeciwko wojnie zakończyła się interwencją policji. Sytuacja pomiędzy Azerami i Ormianami była napięta. Na Rynku w Katowicach pojawiło się kilkanaście radiowozów.

Policjanci nie dopuścili do konfrontacji obywateli skonfliktowanych narodów. Na Rynku w Katowicach Azerowie pojawili się jeszcze przed godziną 17.00. Mieli ze sobą duży transparent z napisem „Karabach dla Azerbejdżanu” w języku angielskim i flagi. Zapalili znicze i pokazywali zdjęcia rannych dzieci. Niektórzy trzymali tabliczki z napisami w języku polskim, m.in. „Jestem przeciwko zabijaniu ludności cywilnej” czy „Azerbejdżan chce pokoju”. Mieli też plakaty z napisem Ganja, czyli nazwą drugiego pod względem liczby ludności miastem w kraju, po stolicy Baku. – Ormianie prowadzą nielegalne naloty rakietowe na azerskie miasta, które są położone około 70 km odległości od linii frontu – powiedział nam uczestnik demonstracji. Jednym z tych miast jest Gandża. Stamtąd pochodzą częściowo uczestnicy dzisiejszej manifestacji, która zakończyła się interwencją policji.

–  Po zakończeniu legalnego zgromadzenia, kiedy uczestnicy mieli się rozejść, od strony Spodka doszła druga grupa osób. Doszło pomiędzy nimi do konfrontacji – mówi mł. asp. Agnieszka Żyłka, oficer prasowy KMP Katowice. W pewnym momencie na Rynku pojawiła się około 10-osobowa grupa Ormian. Zaraz po tym przyjechało tu kilkanaście radiowozów. Policja oddzieliła Azerów od Ormian. Jedna grupa stała na placu przed Skarbkiem, a druga w przejściu pod pawilonem. Sytuacja mogłaby być niebezpieczna, gdyby nie interwencja służb. Wszyscy zostali odeskortowani przez policjantów na ul. Stawową. Teraz trwają czynności, policja legitymuje obydwie grupy. Na razie nie wiadomo jeszcze czy i jakie konsekwencje zostaną wyciągnięte wobec obywateli Azerbejdżanu i Armenii.

Podobne manifestacje odbywały się już m.in. w Warszawie. W lipcu doszło tam do zamieszek przed ambasadą Azerbejdżanu.


Tagi:

Komentarze

 1. w 16 listopada, 2020 at 7:14 pm - Reply

  Burdy imig rantów Kaczyńskiego

  Policja rozdzieliła Azerów i Ormian w Katowicach

  Wkrótce Hindusi i Pakistańczycy zaczną się wyżynać na ulicach Warszawy w walkach o Kaszmir.
  Trzeci świat Kaczyńskiego w budowie. Ile on jeszcze islam istów wpuści?

 2. G. 25 października, 2020 at 3:10 pm - Reply

  O tym, co dzieje się w Górskim Karabachu w #PodcastNK opowiada Jerzy Marek Nowakowski, dyplomata i historyk, były ambasador RP w Armenii.

  https://youtu.be/ok7X4tOjgGg

 3. G 23 października, 2020 at 10:44 pm - Reply

  Dla polskich przyjaciół : 99% azerow którzy uczestniczyli tej manifestacji to kłamcy i bajkopisarze i tchórze i są opłacane przez reżym alijewa który rządzi z azerbaranami już od prawie 20 lat a ich klan od prawie 50 lat , tam jest dyktatura, i państwo dyktatorskie mówi ze my Ormianie jesteśmy agresorami ?!!! Bez przesady !
  erdogan i alijew to terroryści , oni zaczęli wojnę .zabijają niewinnych ludzi , bombardują szpitale , kościoły , szkoły , a świat udaje ze wszystko jest dobrze , brak słów ….

 4. Mike 23 października, 2020 at 3:27 pm - Reply

  Przynajmniej na bili bezbronnych kobiet jak ich koledzy z Warszawy na zlecenie PiS.

 5. Albert 23 października, 2020 at 6:37 am - Reply

  Bo ta wojna jest przeciwko Armenii przez turcje nie chodzi o górski Karabach to tylko przyczyna historia się powtarza … Azerowie to grupa ludzi z różnych narodów zjednoczonych który stworzył Turcja 100 lat temu

 6. N 23 października, 2020 at 6:16 am - Reply

  To straszne, że ktoś może mówić takie rzeczy. Azerbejdżan to drugi kraj cenzury . Niczym druga Korea Północna … A Erdogan zachowuje się jak drugi Hitler!
  Azerowie to naród turecki, a w 1915 Turcja zabiła ponad milion Ormian … to jest wojna o przetrwanie.
  Armenia to mały kraj, który jak na razie nie jest przez nikogo czynnie wspierany. Turcja pomaga azerbejdzanowi… wojownicy isis walczą przeciwko Armenii !!! To Azerbejdzan atakuje! To naród turecki jest inicjatorem tej okropnej wojny!

  jeśli ktoś nie rozumie tego co dzieje się wokół Górskiego Karabachu to polecam obejrzeć filmik —> https://youtu.be/ok7X4tOjgGg

 7. Armenia 23 października, 2020 at 6:04 am - Reply

  Niech azerowie robią te protesty u siebje pod palacem prezydenckim żeby razem z wrdoganem i terrorystami przestali atakowac Armenie. Niech przestaną oszukiwac caly swiat.

 8. WPI 23 października, 2020 at 3:52 am - Reply

  azerbejdzanskie manipulanci zamknijcie sie i won z komentarzy.Starczy ile szczekacie i gryziecie ormian jak bezdomne psi.Zamknijcie twarzr bezwstydnicy.Wy powinniscie schowac glowy w piasek zwstydu.Klamliwi bezczelni!

  • robert 25 października, 2020 at 12:25 am Reply

   Polska powinna zabronić manifestacji jakikolwiek krajom dyktatorskim, a wszczególności azerom, którzy to sami zaczęli wojnę. Wojnę, by zabijac jak najwięcej dodam, bo tego sie uczą tam od małego, nienawiść mają wypita z mlekiem matek. Dużo jest dostepnego materiału w internecie czego sie uczą dzieci w szkołach i jak nazywają Ormianow. Dla nich bohater to osoba, która scina głowę. Żal tych ludzi z Azerbejdżanu, może ci co w Polsce sa, czegoś mądrego się nauczą od Polaków i przekażą cenną wiedzę do nieświadomych rodaków. Zamiast manifestowac proponuje im najpierw zaczac sie uczyc…

  • Kz 23 października, 2020 at 7:12 pm Reply

   Są to ziemie Azerów. Zgodnie z prawem muszą je zdobyć! Tak jak Polacy mówią, że ukraiński Lwów ich

 9. kto prowokuje wojny ?jaki kraj ? 23 października, 2020 at 3:29 am - Reply

  stop dla wojen.rozliczyc politykow

 10. Amalia 23 października, 2020 at 12:52 am - Reply

  Artsakh nigdy nie był częścią Republiki Azerbejdżanu.

  W latach 1988 i 1991 ludzie głosowali za niepodległością w referendum zgodnie z przepisami ZSRR. W odpowiedzi Azerbejdżan podżegał do czystek etnicznych i pogromów w Baku, Sumgait, Kirovabad (Ganja) oraz innych miastach i wioskach, w których Ormianie żyli od wieków.
  Ormianie w Artsakh po prostu chcą żyć w pokoju w swojej ojczyźnie, bez strachu lub masakry tylko z powodu ich pochodzenia etnicznego lub religii.

 11. Andy 23 października, 2020 at 12:41 am - Reply

  Karabach is Armenia
  I nigdy nie był Azerski
  Samy zaczynaliście wojnę , samy zaczynaliście strzelke, napad na niewinnych ludzi , bombowanie kościoła w centrum Stepanakert, tile niewinnych ludzi zabite przez was.
  #Artsakhisarmenian
  https://youtu.be/ok7X4tOjgGg

 12. Leila 22 października, 2020 at 11:50 pm - Reply

  Gandza znajduje się poza strefa konfliktu. Był podpisany zawieszenie ognia po czym rząd Armeński rzuciło bombę na Gandze gdzie zginęli cywile… dzieci i kobiety. Gdy mówione ze nielegalnie oznacza to ze – wiadomo ze idzie wojna na ziemie Azetbejdzanu, a nie Armenii. To potwierdzone międzynarodowym prawem ziemie Azerbejdżanu. Górski Karabach i 7 regionów okupowanych prze Armenie (sami się do tego przyznają) jest strefa gdzie idzie wojna. Wiec nielegalnie jest rzucać się bombami na miasto jak Gandza gdzie mieszkają cywile, w nocy gdy wszyscy śpią, po zawieszeniu ognia… ONZ ma 4 rezolucji gdzie jasne mówione ze Armenia musi wycofać swoje wojska z terytorium Azetbejdzanu natychmiast i bezwarunkowo!! Pasjinyan wysyła młodych chłopców na wojnę na ziemie Azerbejdżanu żeby walczyć z żołnierzami Azerskimi który oczyszczają te ziemie z okupacji!

  • A R C A C H - A R M E N I A 23 października, 2020 at 4:16 am Reply

   nie azerskie bo nie ma takiego narodu jak azer jest tylko azerbejdzaniec mieszkajacy w panstwie tak zwanym azerbejdzanie a narod turecki nie majacy nic spolnego z azerbejdzanem z polnocnego Iranu bo nigdy tam nie bylo turkow tym bardziej ze nie mozecie zdecydowac krasc chystorie Albanii i nazwac swoja czy krasc chystorie Persii i wmowic ze Aterpakane do byliszcie wi.Wy macie paranoje wami zadzi chory psychicznie paranojik.W waszych mozgach jest juz zakodowane zamordowanie wszystkich ormian.Wy w mozgach macie juz ustawiony sistem ucinac glowe ormianinowi zrobyc zdjecie i wyslac ormianom te zdjecia na facebooku (Mamje ppsciagalem zeby kiedys pokazac to swiatu) Wy macie w mozgach zaprogramowane oznaczyc medalem morderce spiacego ormianina a za szykiere ktorym zabil udezajac kilkanascie razy po glowie spiacemu ormianinowy napisaliszcie wierze i uczycie dzieciom w szkolach
   wy jesteszcie chorym narodem (Narodem ze tak nazwe) Wa trzeba leczyc! Wy powinniscie na kolanach dziekowac ormian ze nie skonczyli z wami w 1994 roku bo za 1915 1920 1988 1990 1992 powinni was wyslac na Sybir tam skat koczowaliscie do Kaukazu.

  • Krzysztof 23 października, 2020 at 12:00 am Reply

   O czym ty dziewczyno piszesz ? Nawet bazy własnego kraju nie potrafisz poprawnie napisać. Azerbaijan sprowadza terrorystów do siebie z Syrii aby walczyli przeciwko Ormianom. Turcja wysyła wam F-16 plus swojej produkcji drony. Bombardujecie masowo stolice Arcachu (Górskiego Karabachu) Stepnakert nie zwracając uwagi na dzieci i cywile. Nie jestem za wojną lecz za pokojem. Ale proszę przestać być hipokrytą.

 13. Radek 22 października, 2020 at 11:36 pm - Reply

  „Ormianie prowadzą nielegalne naloty rakietowe…” nie wiedziałem że można prowadzić legalne naloty rakietowe… jeśli tylko w Ganja nie bazują nielegalne Tureckie F-16. Była druga próba humanitarnego zawieszenia broni, jak widać Azerbejdżan nie jest zainteresowany tą propozycją. Już 3 tygodnie ciała zabitych są na polu walki, niezadługo będzie nie tylko wojna a również epidemia. Jak ktoś miałby ochotę walczyć na terenie trzeciego państwa – bilet do domu.

 14. Ruzanna Khachoyan 22 października, 2020 at 11:33 pm - Reply

  Nie wyobrażam sobie jak można tyle kłamać .
  Oszukiwanie samego siebie to jedno z najbardziej wyrafinowanych kłamstw. Chociaż nic dziwnego ,jaki prezydent taki naród!!!
  Arcach to Armeniia

 15. Michal 22 października, 2020 at 11:30 pm - Reply

  1915 pamietamy i teraz do tego nie dopuścimy !

 16. Lil 22 października, 2020 at 11:22 pm - Reply

  Karabach Is ARMENIA ❣️

 17. Lucy 22 października, 2020 at 11:18 pm - Reply

  Karabax is Armeni❗️

 18. Hayk 22 października, 2020 at 11:18 pm - Reply

  Zachęcam do słuchania – Witold Repetowicz porzucił ciepłe łóżko i zamiast się wymadrzac jak niektórzy mędrcy pojechał na linię frontu by relacjonować to co się dzieje na prawdę:
  https://youtu.be/ougaCTDRcRc

 19. Lucy 22 października, 2020 at 11:15 pm - Reply

  To nie jest wojna wyznaniowa, to jest wojna egzystencjalna! Jeśli Ormianie przegrają, to Azerowie razem z terrorystami wymordują wszystkich…….!

 20. Artur 22 października, 2020 at 11:01 pm - Reply

  Karabax Armenia

Dodaj komentarz

*
*