Reklama

Podstawówki przenoszą się do gimnazjów. Nie ma decyzji co zrobić z budynkami

Szkoła Podstawowa nr 10 przy ul. Stawowej 6 przeniesie się do budynku Gimnazjum nr 3 przy ul. Sokolskiej 23.

Ł. K.
Dwa gimnazja zostaną od września przekształcone w szkoły podstawowe, a jedno włączone do „podstawówki”. Nie brakuje chętnych, którzy chcieliby się wprowadzić do budynków po placówkach. Jednak na razie brak decyzji w tej sprawie.

Ustawa „Prawo oświatowe” wejdzie w życie w tym roku. Reforma wymusza na samorządach zmiany w siatce szkół. Podczas ostatniej sesji radni przegłosowali układ szkół, który będzie obowiązywał od września na terenie Katowic. Zgodnie z uchwałą, dwie szkoły podstawowe zostaną przeniesione do budynków obecnych gimnazjów. Chodzi o Szkołę Podstawową nr 19 (ul. Agnieszki 2) i Szkołę Podstawową nr 10 (ul. Stawowa 6). Uczniowie pierwszej przeprowadzą się do Gimnazjum nr 9 (ul. Krzyżowa 12), a drugiej do Gimnazjum nr 3 (ul. Sokolska 23). Powodem tej decyzji były przede wszystkim lepsze warunki i stan techniczny budynków gimnazjów. Dodatkowo jedno z gimnazjów w Giszowcu zostanie włączone do pobliskiej szkoły podstawowej. Z budynku przy ul. Karliczka 15, uczniowie Gimnazjum nr 15, przeniosą się do SP nr 51 przy ul. Przyjaznej 7A.

Obydwa budynki po „podstawówkach” zostały wybudowane mniej więcej w tym samym czasie. Mają ponad sto lat, a za kilka miesięcy będą puste. Chociaż nie zapadły jeszcze decyzje w sprawie obiektów przy ul. Stawowej i ul. Agnieszki, to nie brakuje pomysłów i wniosków. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że chęć wprowadzenia się do budynków po szkołach podstawowych zgłaszają m.in. szkoły prywatne. Na razie urzędnicy nie chcą zdradzić kiedy zostaną podjęte decyzje w sprawie budynków.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*