Reklama

Podparty kilka lat temu wiadukt nad S86 zostanie wyburzony i wybudowany na nowo

Redakcja
Wiadukt nad S86 do wyburzenia. Obiekt wybudowany w latach 80. jest od dłuższego czasu jest w fatalnym stanie technicznym. W zamian powstaną nowe wiadukty, które będą miały po blisko 85 metrów długości i ponad 14 metrów szerokości.

Prawie 4 lata minęły od ostatnich prac przy wiadukcie nad al. Roździeńskiego. Obiekt przebiegający nad drogą S86, w ciągu ul. Monte Cassino, został w 2019 roku podparty stalową konstrukcją. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zleciła roboty, ponieważ wiadukt już od dawna był w fatalnym stanie. To były tylko doraźne prace, które zostały przeprowadzone po to, żeby można było z niego bezpiecznie korzystać. Przez około tydzień na trasie pomiędzy Katowicami a Sosnowcem występowały utrudnienia.

Mniej więcej w tym samym czasie GDDKiA podpisała umowę z firmą, która wykonała za ok. 300 tys. złotych projekt przebudowy wiaduktu oraz remontu kładki rurociągu ciepłowniczego. Teraz ogłoszono przetarg na realizację zaprojektowanego remontu.
W ramach zadania wykonawca zobowiązany będzie do opracowania projektu czasowej organizacji ruchu na czas prowadzenia robót. GDDKiA zakłada, że zadanie zrealizowane zostanie dwuetapowo – po rozbiórce i wybudowaniu jednego z wiaduktów (bo obiekt nad S86 składa się z dwóch wiaduktów) oraz dopuszczeniu go do ruchu wykonawca przystąpi do rozbiórki i budowy drugiego wiaduktu. W ramach zadania wykonany zostanie również remont sąsiadującej z wiaduktami drogowymi kładki technologicznej, na której znajduje się rurociąg ciepłowniczy. Całość prac powinna zostać zrealizowana do 22 miesięcy od daty podpisania umowy.

Chętni wykonawcy na składanie ofert mają czas do 18 sierpnia.


Tagi:

Komentarze

  1. P Śl 20 lipca, 2023 at 2:40 pm - Reply

    2 lata remontu wiaduktu na Monte Cassino, 2,5 roku remontu wiaduktów kolejowych, czyli zapowiadają się dobre korki, bo ani autobusem ani autem ani pociągiem. A, no i jeszcze płatne parkingi na dokładkę 🙂

Dodaj komentarz

*
*