Reklama

Platforma Obywatelska i Nowoczesna łączą siły na wybory samorządowe

Ł. K.
Władze Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej zapowiedziały dzisiaj współpracę podczas tegorocznych wyborów samorządowych na Śląsku. Chcą stworzyć jeden program i najprawdopodobniej stworzyć wspólne listy.

Dzisiaj Platforma Obywatelska i Nowoczesna. zawarły porozumienie dotyczące współpracy w wyborach samorządowych. Obie partie chcą współpracować przy tworzeniu spójnego programu wyborczego. Ma to być program poruszający najważniejsze dla Śląska problemy, m.in. czystego powietrza i depopulacji. – Przed nami są liczne wyzwania. Jest to kwestia tego, aby Polacy chcieli żyć i mieszkać w województwie śląskim, żeby nie wyjeżdżali, żeby czuli się tutaj dobrze – mówi Monika Rosa, przewodnicząca Nowoczesnej w woj. śląskim. Regionalne władze PO i Nowoczesnej chcą wyłonić listę najlepszych kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów. Niekoniecznie będą to osoby należące do partii.  – Jesteśmy otwarci na tych, którzy podobnie patrzą na samorząd – jako małe ojczyzny. Jako miejsca, gdzie powinno się decydować i współdecydować o najważniejszych sprawach. Jako miejsca, gdzie powinny być wydawane nasze pieniądze, nasze podatki. Dlatego, że nikt lepiej nie potrafi decydować o tym, na co idą pieniądze, jak właśnie samorządowcy – mówi Borys Budka, wiceprzewodniczący krajowych struktur PO.

Na razie politycy nie ujawniają szczegółów. Dzisiejsze rozmowy dotyczyły w pierwszej kolejności sejmiku województwa śląskiego. Jak powiedział Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego, jeszcze za wcześnie by mówić o kandydatach na prezydenta w konkretnych miastach.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*