Reklama

Piątek to ostatni dzień zgłaszania projektów do Budżetu Obywatelskiego

Boisko w dzielnicy Wełnowiec, wybudowane z pieniędzy BO.

Ł. K.
Do tej pory wpłynęło do urzędu prawie 200 wniosków. Jednak można spodziewać się, że będzie ich jeszcze więcej. Dzisiaj ostatnia szansa na wzięcie udziału w Budżecie Obywatelskim 2018. Z tego powodu punkt konsultacyjny będzie otwarty dłużej.

W tym roku pula pieniędzy przeznaczonych na Budżet Obywatelski wyniesie nieco ponad 24,5 mln zł. O tym, na co zostaną wydane te pieniądze, mieszkańcy zadecydują we wrześniu. Z kolei dzisiaj kończy się pierwszy etap 4. edycji BO. Jeszcze tydzień temu zgłoszonych projektów było tylko 60, a wczoraj już 181. Z pewnością będzie ich jeszcze więcej. Jak pokazują poprzednie edycje, najwięcej wniosków wpływa do urzędu właśnie w ostatnich dniach. Z tego powodu zdecydowano się na wydłużenie godzin pracy punktu konsultacyjnego. W piątek będzie on otwarty od 7.30 do 20.00. Złożyć wniosek można na trzy sposoby. W punkcie konsultacyjnych, który mieści się w wydziale komunikacji społecznej Urzędu Miasta Katowice (pok. 205, II piętro, w budynku przy Rynku 13). Przesyłając go na ten sam adres pocztą i podpisując na kopercie: Budżet Obywatelski (liczy się data stempla pocztowego) lub poprzez Elektroniczną Skrzynkę Podawczą.

Przypomnijmy, że, aby zgłosić swój projekt do BO, trzeba być zameldowanym w Katowicach (na stałe lub czasowo). W przypadku projektu lokalnego – w konkretnej dzielnicy. Kolejnym warunkiem jest zebranie 15 (projekt lokalny) lub 45 (projekt ogólnomiejski) podpisów poparcia mieszkańców danej jednostki pomocniczej lub całego miasta. Poprzeć projekt mogą osoby, które ukończyły 16 lat i są zameldowane w Katowicach. Podczas tworzenia projektu trzeba również wziąć pod uwagę pulę pieniędzy jaka może zostać przeznaczona na pojedynczy pomysł. Szacunkowy koszt projektu ogólnomiejskiego nie może przekroczyć kwoty  3 148 715 zł. Pula na projekty lokalne różni się w zależności od dzielnicy, a orientacyjna wartość wniosku nie może przekraczać 75% tej puli. Informacje na temat wysokości środków dla poszczególnych dzielnic są dostępne TUTAJ.

Wszystkie dokumenty, które są potrzebne do złożenia wniosku, można pobrać TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*