Reklama

Pedofil, który molestował 10-latkę, złapany

G. Ż.
We wtorek wieczorem policja zatrzymała na jednej z katowickich ulic mężczyznę podejrzewanego o to, że w windzie doprowadził do „innej czynności seksualnej” 1o-latkę. Zatrzymany jest w policyjnym areszcie. Czeka na przesłuchanie przez prokuratora.

Wczoraj po południu policja opublikowała zdjęcia z monitoringu jednego z bloków w Bogucicach. Widać na nim młodego mężczyznę, który według ustaleń policji, w piątek 2 czerwca około godz. 20 wszedł za 10-letnią dziewczynką do klatki schodowej, a potem do windy. Tam dopuścił się tzw. innej czynności seksualnej.

Jak informuje policja, jeszcze przed opublikowaniem wizerunku mężczyzny, potencjalnego sprawcę wytypowali funkcjonariusze. – Mieszkańcy też jednak dzwonili z informacjami i dziękujemy im za taki odzew – mówi kom. Aneta Orman, rzecznik KMP w Katowicach.

Prokuratura Rejonowa Katowice-Wschód, która prowadzi postępowanie w tej sprawie, na razie nie udziela zbyt wielu informacji. – Cały czas gromadzimy materiał dowodowy. Dzisiaj odbędzie się przesłuchanie dziewczynki. Dopiero po nim będziemy mogli sformułować ewentualne zarzuty dla zatrzymanego mężczyzny – powiedziała nam Maria Górecka, szefowa Prokuratury Rejonowej Katowice-Wschód.

Dodała, że przesłuchanie mężczyzny odbędzie się prawdopodobnie w czwartek.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*