Reklama

Parkingi w strefie kultury zostaną wkrótce otwarte

Tak parkowali kierowcy w trakcie rozbiórki hal po szczycie klimatycznym.

Ł. K.
Po około trzech miesiącach strefa kultury znowu będzie dostępna dla mieszkańców. Z tej informacji powinni być zadowoleni przede wszystkim kierowcy, bo otwarte zostaną parkingi.

Szczyt klimatyczny w Katowicach zakończył się ponad miesiąc temu. COP 24 w Katowicach trwał od 2 do 15 grudnia 2018 roku. Organizacja międzynarodowego wydarzenia wiązała się z dużymi utrudnieniami i budową nowej infrastruktury, w tym wielkopowierzchniowych hal.  Stanęły one przed Spodkiem i na wszystkich parkingach strefy kultury. Ta była stopniowo zamykana mniej więcej od połowy października. Największe utrudnienia były związane właśnie z zajęciem parkingów w strefie. Już po zakończeniu COP 24 kierowcy często parkowali nielegalnie, rozjeżdżając chodniki i trawniki w pobliżu. Opublikowaliśmy nawet list otwarty w tej sprawie do dyrektor NOSPR.

PRZECZYTAJ TEŻ: Państwo chamstwo w NOSPR [LIST OTWARTY]

Od jutra do dyspozycji znów będzie kilkaset miejsc parkingowych. Po trzech miesiącach w strefie kultury wszystko ma wrócić do normy. Demontaż hal przez wykonawcę, firmę Międzynarodowe Targi Poznańskie, trwał od połowy grudnia. Teraz prawie wszystko jest już posprzątane. – Parking został już przejęty ponownie przez miasto. Obecnie trwają ostatnie prace porządkowe. Jutro parking zostanie udostępniony kierowcom – informuje Ewa Lipka, rzecznik prasowy UM Katowice. Parkingi powinny być otwarte od soboty, 19 stycznia.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*