Reklama

Posterunki policji w centrum Katowic i duże zmiany na szczyt klimatyczny [MAPA]

Redakcja
Kolejne informacje dotyczące utrudnień w związku ze szczytem klimatycznym w Katowicach. Jak informuje miasto, główne drogi nie zostaną zamknięte. Jednak zmian będzie sporo. Pojawi się około dwudziestu posterunków drogówki. Największe utrudnienia czekają kierowców podczas przejazdów gości.

Miasto opublikowało mapę centrum Katowic z utrudnieniami. Jak zapowiada urząd, nie zostaną zamknięte główne drogi, czyli m.in. al. Korfantego, al. Roździeńskiego, ul. Katowicka i tunel pod rondem im. gen. J. Ziętka. Za kilka dni przejazd nie będzie możliwy ulicami: Olimpijską (już jest częściowo zamknięta), Góreckiego i Dobrowolskiego. „Ślepe” będą ulice dojazdowe do strefy kultury: Ordona, Skrzypka i Nadgórników. Ponadto na wybranych ulicach będą obowiązywały zakazy zatrzymywania się. Chodzi o al. Roździeńskiego (jezdnia północna od ul. Dobrowolskiego do ronda), ul. Dobrowolskiego (obie jezdnie), ul. Dudy-Gracza (obie jezdnie od ulicy Pańki do al. Roździeńskiego), ul. Pańki (od wyjazdu z parkingu hotelu Novotel do ul. Dudy-Gracza), Kopalniana (od ul. Markiefki do ul. Ścigały), ul. Ścigały (od ul. Kopalnianej do ul. Nadgórników) oraz ul. Nadgórników (od ul. Ścigały do ul. Dobrowolskiego). Problem z poruszaniem się po mieście mogą mieć również piesi. Zamknięte będą chodniki przy Spodku wzdłuż al. Roździeńskiego i al. Korfantego, fragment ul. Olimpijskiej w rejonie MCK oraz ul. Góreckiego. Przejść nie będzie można kładką prowadząca z ul. Uniwersyteckiej do strefy kultury oraz kładką nad ul. Olimpijską. W strefie kultury dostępne będą wyłącznie Muzeum Śląskie i NOSPR.

Ważni goście COP 24 będą dojeżdżali na miejsce imprezy z policyjną eskortą lub innych służb. To wtedy ruch może być czasowo wstrzymywany. Dlatego policja apeluje do kierowców o zwracanie uwagi na oznakowanie oraz wykonywanie poleceń funkcjonariuszy. Już  w najbliższą niedzielę pojawią się pierwsze posterunki drogówki w rejonie Spodka i strefy kultury. Docelowo posterunków ma być około 20. Wiadomo już, że 3 grudnia po godz. 16.00 planowane jest czasowe wyłączenie z ruchu alei Korfantego od ronda do ul. Katowickiej w obu kierunkach. W dniach 12 – 14 grudnia również mogą być spore utrudnienia w związku z przyjazdem prezydentów, premierów i ministrów państw biorących udział w COP24.

Wszystkie utrudnienia mają potrwać od niedzieli, 25 listopada do poniedziałku, 17 grudnia. Poniżej mapa z zaznaczonymi ulicami, które będą zamknięte. 


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*