Reklama

Zamknięte ulice i chodniki. Utrudnienia podczas szczytu klimatycznego

Zdjęcie archiwalne.

Redakcja
Podczas szczytu klimatycznego zamknięte będą ulice w rejonie strefy kultury. Szykują się poważne utrudnienia nie tylko dla kierowców, ale również dla pieszych. W końcu wiadomo jak będzie wyglądała organizacja ruchu na czas międzynarodowej imprezy.

Hale, w których będą się odbywały wydarzenia związane z 24. Konferencją Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu, zaczęły powstawać już we wrześniu. To wtedy mieszkańcy (i nie tylko) po raz pierwszy mogli odczuć ograniczenia, jakie wiążą się z organizacją szczytu klimatycznego w Katowicach. Od miesiąca zamknięte są wszystkie parkingi w strefie kultury. Piesi również muszą wybierać okrężne drogi. Wkrótce utrudnień będzie jeszcze więcej. Dzisiaj policja opublikowała informacje dotyczącą planowych zmian w organizacji ruchu na czas COP 24. Od 25 listopada do 17 grudnia ulice wewnętrzne strefy kultury będą zamknięte zarówno dla samochodów, jak i pieszych. Chodzi o ulice: Dobrowolskiego, Góreckiego, Olimpijska, Nadgórników. Dodatkowo 3 grudnia, od godz. 16, zamknięta zostanie al. Korfantego na odcinku od ronda im. gen. J. Ziętka do ul. Katowickiej. Na stałe wyłączony z ruchu zostanie prawy pas ruchu alei Korfantego w kierunku Pętli Słonecznej (od ronda do ul. Olimpijskiej) Kolejne ograniczenia dla pieszych to zakaz ruchu na odcinku od skrzyżowania al. Korfantego z ul. Olimpijską aż do skrzyżowania tej samej ulicy z al. Roździeńskiego (dostępna będzie jedynie lewa strona chodnika dla dojścia do budynku przy ul. Olimpijskiej 11). Zakaz zatrzymywania pojazdów (grożący odholowaniem zostanie wprowadzony na: ul. Dobrowolskiego, ul. Góreckiego, al. Korfantego, ul. Olimpijskiej, al. Roździeńskiego, Rondzie im. gen. J. Ziętka, ul Kopalnianej, ul. Ścigały, ul. Nadgórników i ul. Jerzego Dudy-Gracza. Zmiany czekają też kierowców ciężarówek. Od 25 listopada do 17 grudnia, w godz. 7-23 wprowadzony zostanie zakaz poruszania się po drogach na obszarze woj. śląskiego pojazdów przewożących towary niebezpieczne oraz pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton (z wyjątkiem autobusów). Zakaz dotyczy: DK nr 79 na odcinku od węzła z DK nr 86 (al. Roździeńskiego, DTŚ, droga 902) do skrzyżowania ulic Chorzowskiej, Stęślickiego i Grundmanna oraz tunelu pod rondem im. gen. J. Ziętka, a także alei Korfantego (od ul. Katowickiej do ronda im. gen. J. Ziętka) w obu kierunkach.


Tagi:

Komentarze

 1. Ewa 16 listopada, 2018 at 2:57 pm - Reply

  A co z komunikacją miejską?
  Tramwaje będą jeździły przez Rondo w kierunku Bytkowa?

  • beti 19 listopada, 2018 at 8:05 pm Reply

   wlasnie dlatego stawiaja na komunikacje publiczna, bo ta bedzie kursowala. gorzej wlasnym autem. bedzie darmowy tramwaj COP24. info na kzkgop.

 2. Tomasz 15 listopada, 2018 at 11:11 am - Reply

  “Na stałe wyłączony z ruchu zostanie prawy pas ruchu alei Korfantego w kierunku Pętli Słonecznej” – może dało by się precyzyjniej określić, czy tylko prawy pas (jeden z trzech), czy w ogóle kierunek od ronda do skrzyżowania Al Korfantego z Oblatów/Katowicką?

  • Ally 16 listopada, 2018 at 11:03 am Reply

   Dokładnie. Pas to nie jezdnia – w tym przypadku mamy na Korfantego dwie jezdnie i na każdej wyznaczone pasy ruchu – autor sugeruje wyłączenie pasa czyli tylko części jezdni, ciekawe czy autor wiedział, co pisze -choć dokładnie taki sam opis jest na stronie katowickiej Policji, co i tak niewiele pomaga (niekoniecznie w Policji pisał policjant z drogówki).

 3. Luksz 14 listopada, 2018 at 10:47 pm - Reply

  Pamietam jak mi auto z części okradli na tym parkingu przy ulicy Goreckiego. To miało miejsce 10 maja. Gdyby ktoś widział tamtego dnia złodzieja kradnącego części z auta, proszę o kontakt.

Dodaj komentarz

*
*