Reklama

Parki zamknięte, ale lasy zapraszają na spacery

Ł. K.
Lasy w Katowicach otwarte dla mieszkańców. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych zaprasza na spacery, ale apeluje również o rozsądek i wybieranie mniej popularnych miejsc.

Od dzisiaj obowiązują nowe przepisy dotyczące przemieszczania się. Wraz z nowym rządowym rozporządzeniem zamknięte zostały parki i inne miejsca rekreacyjne. Obostrzenia nie dotknęły jednak lasów. Leśnicy z jednej strony apelują o pozostanie w domach, ale z drugiej zapraszają do lasów. – Leśne spacery pozwalają odetchnąć po długim siedzeniu w domu, utrzymać kondycję i budować odporność, rozładować duży stres związany z koronawirusem i zmianami, jakie wniósł w nasze życie. Jednak zalecamy unikania najpopularniejszych turystycznie miejsc i zachęcamy do odkrywania nowych kompleksów. Radzimy również, by odwiedzać las raczej w dni powszechnie, rano albo wieczorem – wylicza Arkadiusz Wojciechowicz, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach. Mimo zaostrzenia zasad dotyczących izolacji, lasy pod zarządem RDLP w Katowicach pozostają otwarte. Mieszkańcy powinni jednak stosować się do wytycznych i nie tworzyć skupisk oraz zachować ostrożność przy  korzystaniu z miejsc postoju, parkingów, ścieżek edukacyjnych oraz wież i tarasów widokowych.


Tagi:

Komentarze

  1. Stan 4 kwietnia, 2020 at 12:46 am - Reply

    Zakażenia wirusem w lasach to straszna plaga Czy ktoś zna taki przypadek.? A może skupić się na chorej służbie zdrowia? Ale uwaga : nowy zakaz nie dotyczy kolesi z flintami i barbarzyńców wycinających masowo w katowickich lasach dorodne drzewa.

  2. Mich 3 kwietnia, 2020 at 5:05 pm - Reply

    Było się wychylać i zapraszać? Już zamknęli.

  3. Arnold 2 kwietnia, 2020 at 12:12 pm - Reply

    A gdzie w lasach w okolicy Katowic są wieże obserwacyjne i tarasy? Pytam znawców na przyszłość.

Dodaj komentarz

*
*