Reklama

Palmy zniknęły z Rynku w Katowicach. Tym razem nie przezimują na lodowisku Jantor

G. Ż.
W poniedziałek Zakład Zieleni Miejskiej wywiózł palmy, które w sezonie wiosenno-letnim są ozdobą Rynku w Katowicach. Tym razem nie trafiły na zimę na lodowisko Jantor, bo trwa jego przebudowa. Z pomocą przyszły Katowickie Wodociągi.

Palmy to już jeden z charakterystycznych punktów centrum Katowic. Trudno sobie wyobrazić bez nich krajobraz przy sztucznej Rawie. Rośliny są wypożyczone z palmiarni w Gliwicach. Wczesną jesienią zawsze są wywożone, bo w naszym klimacie zimy by nie przetrwały. Do tej pory zimowały na lodowisku Jantor, ale obecnie trwa jego przebudowa. Pojawił się więc problem. – Poznałem Katowice od zupełnie innej strony – dużych hal – śmieje się Mieczysław Wołosz, dyrektor Zakładu Zieleni Miejskiej w Katowicach. – Odpowiednio wysokich hal, z dobrą dla palm temperaturą zimą jest kilka, ale większość ma za małe drzwi, żeby rośliny się w nich zmieściły.

Ostatecznie okazało się, że palmy mogą przezimować w hali garażowej należącej do Katowickich Wodociągów oczyszczalni ścieków w Panewnikach. Poczekają tu do późnej wiosny, kiedy znów staną w Rynku.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*