Reklama

Ostatni dzień na zgłaszanie miejsc, które posprzątają mieszkańcy

Ł. K.
Najpierw mieszkańcy zaproponują miejsca, później będzie głosowanie, a na końcu odbędzie się wielkie sprzątanie. Tak w skrócie ma wyglądać akcja pod nazwą SprzątaMy dzielnice. Dzięki niej siedem wybranych miejsc zostanie posprzątanych. Jeszcze tylko dzisiaj można je zgłaszać.

Mieszkańcy mogą zaproponować miejsca, które zostaną posprzątane. Dzisiaj ostatni dzień na zgłoszenia. Kolejnym krokiem będzie głosowanie. Propozycje z największą liczbą polubień na portalu Facebook zostaną później posprzątane przez samych mieszkańców. To początek akcji SprzątaMy dzielnice. Chodzi o to, żeby każdy mógł się zaangażować i zadbać o wspólną przestrzeń. Urząd miast wraz ze Stowarzyszeniem Wolnej Herbaty oraz MPGK będą pomagać mieszkańcom w wielkim sprzątaniu. – Akcje sprzątania są dobrą okazją do podnoszenia poziomu wiedzy ekologicznej o tym, jak właściwie obchodzić się z odpadami, co może przyczynić się do faktycznej, pozytywnej zmiany naszych codziennych nawyków – mówi Barbara Lampart, naczelnik wydziału kształtowania środowiska UM w Katowice. Łącznie internauci wybiorą 7 miejsc, z których znikną śmieci. Sprzątanie będzie się odbywało co sobotę od 19 maja do 30 czerwca. Wydarzenia to również okazja do poznania idei tzw. zero waste. Chodzi o ograniczenie codziennie produkowanych przez nas odpadów. – Można używać produktów wielorazowych, np. toreb z materiału a do sprzątania produktów naturalnych np. sody oczyszczonej – mówi Olaf Józefoski ze Stowarzyszenia Wolnej Herbaty.

Swoje propozycje mieszkańcy mogą zgłaszać jeszcze tylko dziś. Wystarczy opublikować post na stronie wydarzenia SprzątaMy dzielnice z podaniem lokalizacji i uzasadnieniem. W głosowaniu może również wziąć udział każdy. Wystarczy polubić wybrany post. Głosowanie trwa od soboty (28 kwietnia) do czwartku (10 maja). Zgłaszać miejsca i głosować na nie można TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*