Reklama

Każdy może się przyłączyć do akcji sprzątania Ślepiotki

Sprzątanie okolicy rzek ma w Katowicach kilkuletnią tradycję. Na zdjęciu sprzątanie Kłodnicy.

Redakcja
W sobotę każdy będzie mógł się przyłączyć do akcji sprzątania doliny Ślepiotki w okolicach osiedla Zadole. Początek o godz. 10, a na zakończenie przewidziany jest grill.

Sobotnie wydarzenie to część akcji „SprzątaMY dzielnice”, którą urząd miasta robi wspólnie ze Stowarzyszeniem Wolnej Herbaty. Najpierw mieszkańcy wytypowali miejsca (51), które powinny zostać posprzątane. Potem odbyło się głosowanie. Siedem miejsc z największym poparciem zostanie posprzątanych przy współpracy z urzędem i MPGK.

Zbiórka chętnych do posprzątanie doliny Ślepiotki odbędzie się o godz. 10 przy kościele pw. Matki Bożej Różańcowej przy ul. Zadole 36. Prace porządkowe potrwają do 14. Potem organizatorzy zapraszają na grilla. Ideą akcji jest też uświadamianie społeczeństwa na temat ograniczania produkcji odpadów. Dlatego warto wziąć ze sobą swoje kubki, talerze i sztućce. Z kolei wodę do picia dostarczą Katowickie Wodociągi. Szaszłyki i inne potrawy z grilla zostaną przygotowane na wielorazowych, stalowych tackach.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*