Reklama

Katowice będą czystsze. Wraca akcja sprzątania w dzielnicach

Tak wyglądało sprzątanie w dolinie rzeki Ślepiotki podczas zeszłorocznej akcji.

Redakcja
Rusza akcja sprzątania dzielnic w Katowicach. Od dzisiaj można zgłaszać miejsca, które trzeba posprzątać. W tamtym roku zainteresowanie nie było wielkie, ale w tym będzie trochę inaczej. Katowice włączą się w modną ostatnio internetową inicjatywę.

W tamtym roku dzielnicowe akcje sprzątania cieszyły się umiarkowaną popularnością. Jednak mieszkańcy, którzy postanowili założyć rękawice i z workami pójść w teren, zebrali w sumie osiem kontenerów śmieci. – Przed rokiem zebraliśmy z terenów zielonych w Katowicach 176 worków ze szkłem i 129 worków z plastikiem, które oddaliśmy do recyklingu, odzyskaliśmy też materiały z 15 porzuconych telewizorów, a w naszych akcjach wzięło w sumie udział 166 osób – mówi Olaf Józefoski ze Stowarzyszenia Wolnej Herbaty, które zajęło się organizowaniem sprzątania. Druga edycja akcji „SprzątaMY dzielnice” będzie wyglądała podobnie. Wszystko zaczyna się dzisiaj, ponieważ można już zgłaszać tereny, które powinny zostać uprzątnięte. Później będzie głosowanie. Mieszkańcy wybiorą pięć miejsc, a sprzątanie ma się odbywać co sobotę od 27 kwietnia do 1 czerwca (z przerwą na majówkę). Po każdej akcji na uczestników będzie czekał mały poczęstunek przy grillu. Dodatkowo w tym roku miasto włącza się w popularną inicjatywę na mediach społecznościowych pod nazwą Trash Challenge. Mieszkańcy Katowic będą pokazywali na zdjęciach jak dużo śmieci zebrali. Pokażą stan sprzed rozpoczęcia sprzątania i po akcji.

Propozycje terenów do posprzątania można przesyłać na maila: [email protected] lub udostępniając bezpośrednio TUTAJ. Głosowanie odbędzie się w dniach 8-21 kwietnia.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*