Reklama

Dzisiaj kończy się głosowanie na miejsca, które trzeba posprzątać

Redakcja
Dzisiaj ostatni dzień internetowego głosowania na tereny, które zostaną posprzątane. Akcja „SprzątaMy Dzielnice” ma na celu pozbycie się odpadów z najbardziej zaśmieconych miejsc. Do tej pory przebiegała dobrze, ale okazało się, że ktoś „kupował” głosy.

Jeszcze dzisiaj mieszkańcy mają szansę zagłosować na miejsca, które najbardziej potrzebują uporządkowania. W pierwszym etapie wyłonionych zostało 25 takich terenów. Spośród nich katowiczanie mogą wybrać pięć, w których odbędzie się akcja „SprzątaMy Dzielnice”. Jednak nie wszyscy uczciwie podeszli do głosowania. Dzisiaj współorganizator akcji, Stowarzyszenie Wolnej Herbaty, napisało o „kupowaniu” głosów na swoim profilu Facebook.

Niezależnie od tego, głosowanie potrwa do dzisiaj, do północy. Żeby ułatwić podjęcie decyzji, każdy zaśmiecony teren został sfotografowany. Poza tym powstała skala. Poziom zaśmiecenia został przedstawiony za pomocą ikon worków, gdzie dwa oznaczają duże zaśmiecenie, a pięć – fatalne. Wyboru można dokonać za pośrednictwem portalu Facebook i strony Stowarzyszenia Wolnej Herbaty. Tereny, które otrzymają największą liczbę głosów, zostaną uporządkowane przez mieszkańców i wolontariuszy.  Akcje sprzątania będą się odbywały co tydzień, w soboty od 27 kwietnia do 1 czerwca.


Tagi:

Komentarze

  1. Maz 19 kwietnia, 2019 at 5:22 pm - Reply

    Takich akcji trzeba nam wiecej!!
    Zachecac dzieci w szkole do takich akcji! Ja pamietam za moich czasow szkolnych takie rzeczy byly na porzadku dziennym!

Dodaj komentarz

*
*