Reklama

Odżywa kamienica na ul. Chopina. Popadała w ruinę po wybuchu gazu

Ł. K.
Trwa sprzedaż mieszkań w kamienicy, obok której doszło do tragicznego w skutkach wybuchu gazu. W centrum Katowic kończy się mieszkaniowa inwestycja. Teraz metamorfozę widać już z daleka.

Po około dwóch latach dobiega końca przebudowa kamienicy przy ul. Chopina. To budynek, który stoi tuż obok ruin kamienicy zniszczonej w wybuchu gazu w 2014 roku. 23 października obiekt wyleciał w powietrze, a w tragicznym wypadku zginęła rodzina Kmiecików. Od wielu lat kamienica przy ul. Chopina 18 straszy przechodniów. Jednak drugie życie dostanie sąsiednia, pod numerem 16. Ten budynek również został wyłączony z użytku 7 lat temu. W 2016 roku miasto sprzedało nieruchomość firmie Housepack Sp. z o.o. z Będzina. Inwestor postanowił gruntownie ją przebudować. Z oryginalnej kamienicy pozostała tylko ściana frontowa. Za nią powstał zupełnie nowy obiekt mieszkaniowy.

Prace budowlane zaczęły się na przełomie 2019 i 2020 roku. Teraz dobiegają końca. Jak informuje inwestor, zarówno mieszkania, jak i korytarze są już prawie skończone. Wciąż trwają za to prace na elewacji, która znajduje się pod opieką konserwatora zabytków. Ściana frontowa niedawno została w połowie odsłonięta i teraz łatwiej przechodniom zauważyć metamorfozę budynku. Wewnątrz niego znajdują się 52 mieszkania o powierzchni od 26 do 61 m kw. Wszystkie lokale oferowane są w stanie deweloperskim. Poza tym w kamienicy mieszczą się także dwa lokale usługowe z wejściami od strony frontowej jak i holu wewnątrz. Każdy lokal ma klimatyzację. W budynku funkcjonują dwie windy. W holu głównym na parterze znajduje się pomieszczenie przeznaczone na rowerownię oraz pralnię. W budynku będzie też monitoring.

Część mieszkań znalazła już pierwszych właścicieli. Cena za metr waha się od 8,5 tys. zł do prawie 11 tys. zł. Zależy to m.in. od kondygnacji na którym znajduje się dany lokal, a także od tego czy ma balkon oraz jakiej wielkości on jest. Za najdroższe mieszkania trzeba zapłacić ponad pół miliona złotych.

Zakończenie prac na elewacji może potrwać do końca roku.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*