Reklama

Kolejne mieszkania na Muchowcu. Deweloper rozbuduje osiedle obok lotniska

Zdjęcia: https://francuskapark.pl.

Redakcja
Prawie 200 nowych mieszkań powstanie na Muchowcu. Deweloper rozpoczął sprzedaż szóstego etapu osiedla położonego pomiędzy autostradą A4 a lotniskiem.

Kolejne mieszkania powstaną w Katowicach. Deweloper zapowiedział realizację szóstego etapu osiedla na Muchowcu i od razu rozpoczął sprzedaż lokali. Atal to jeden z większych inwestorów mieszkaniowych w Katowicach. Osiedle Francuska Park już teraz liczy 881 mieszkań, a po oddaniu kolejnych budynków ta liczba przekroczy tysiąc. Poza tym Atal na lokalnym rynku realizuje też  Sokolska 30 Towers w ścisłym centrum miasta i niedawno zakończył budowę Nowego Brynowa przy ul. Rzepakowej.

Teraz kolejne mieszkania powstaną przy ul. Szybowcowej, obok hotelu Silesian i bliżej autostrady A4. Wybudowany zostanie 9-kondygnacyjny budynek o kaskadowym układzie. Będzie się on składał z trzech części ułożonych w kształcie litery „U”. W ten sposób utworzony zostanie dziedziniec, w którym znajdzie się plac zabaw. Dach obiektu będzie zielony, a cała inwestycja zostanie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Wewnątrz zaprojektowano łącznie 178 mieszkań, od kawalerek po pięciopokojowe apartamenty. Lokale będą miały powierzchnię od 38 do 147 mkw. Mieszkania będą mieć balkony, loggie i tarasy, a lokale usytuowane na parterze posiadać będą ogródki. Powstanie garaż podziemny i miejsca parkingowe naziemne.

Planowany termin oddania mieszkań do użytku to I kwartał 2023 roku. Ceny w Francuska Park VI zaczynają się od 6 tys. zł za metr kwadratowy.


Tagi:

Komentarze

 1. robso 7 lutego, 2021 at 12:25 pm - Reply

  Spoko, siostra tam mieszka, nie narzeka, zależało je na dobrej lokalizacji i ma ją, reszta niespecjalnie ją obchodzi. Ja w sumie też mógłbym tam mieszkać, bo to całkiem niezłe osiedle

 2. reksio 26 stycznia, 2021 at 11:51 pm - Reply

  Dni lotniska Muchowiec też są pewnie policzone. Tą nową ścieżkę rowerową wtedy spowrotem będą przerabiać na chodnik.

 3. Witek 26 stycznia, 2021 at 8:23 pm - Reply

  Fatalna lokalizacja, szum z A4 i spaliny. Widok na parkingi i supermarkety. W 2018r kupiłem w atalu mieszkanie za 4600zl/m. Za 8 tys/m to jakiś absurd za takie miejsce przy A4 🙂

 4. onn 26 stycznia, 2021 at 6:40 pm - Reply

  Mieszkam obok . Nowi mieszkańcy będą mieli uciążliwy całodobowy szum z autostrady. Ten lasek z wizualizacji niestety zostanie wycięty w pień przez kolejnego dewelopera bo działka jest do zabudowy. Za hotelem Silesian będzie 8 kondygnacyjny budynek SR Katowice-Wschód. Architektura bloków nie powala na kolana jak można było się spodziewać powstały kowadła byle upchnąć więcej mieszkań. Cena dwupokojowego mieszkania ok 8400 za metr plus 35 tyś za miejsce garażowe plus wykończenie balkonu. Moim zdaniem lepiej sobie coś nad morzem kupić 🙂

 5. sk 25 stycznia, 2021 at 7:19 pm - Reply

  oj beda plakac Ci co kupia latem jak imprezy zaczna letnia ofensywe )

  • janek 26 stycznia, 2021 at 2:15 pm Reply

   Poza porannym szumem z autostrady nie będzie tragedii 😉 Mieszkam w pierwszym bloku od lotniska i poza BASS CAMP da się żyć. Taki OFF to poza kolejką do Żabki jest prawie niezauważalny.

Dodaj komentarz

*
*