Reklama

Od niedzieli Koleje Śląskie jeżdżą według nowego rozkładu

Szymon Kosek
Od dziś Koleje Śląskie jeżdżą według nowego rozkładu. Zmiany wynikają z prowadzonych przez PKP Polskie Linie Kolejowe na niektórych odcinkach prac remontowych. Nowy rozkład będzie obowiązywał do 10 czerwca.

Po raz kolejny zmiany dotkną mieszkańców południowych dzielnic Katowic. Od 5 do 7 kwietnia i od 10 do 12 kwietnia ograniczone będzie kursowanie pociągów na linii Katowice – Tychy – Bielsko Biała Główna – Żywiec – Zwardoń. W godz. 9.15-19.10 Pociągi będą jeździć na skróconych trasach lub, zamiast nich, korzystać będzie trzeba z zastępczej komunikacji autobusowej. Kursować będzie ona między Tychami Lodowiskiem i Katowicami, bez zatrzymywania się na stacjach pośrednich. Przyczyną będą prace prowadzone na odcinku Katowice Ligota – Tychy.

Inaczej będzie kursował też pociąg relacji Gliwice – Zawiercie, wyjeżdżający o 14.10. Od 4 do 31 maja na odcinku Gliwice – Katowice będzie zatrzymywał się tylko na stacjach Zabrze, Ruda Śląska i Chorzów Batory. Na utrudnienia muszą przygotować się też pasażerowie dojeżdżający z Orzesza Jaśkowic. Część połączeń będzie jeździć trasą okrężną z postojami w Orzeszu Mieście, Łaziskach Średnich i Tychach. Z pominiętych stacji pośrednich między Orzeszem Jaśkowicami a Katowicami Piotrowicami odjeżdżać będzie zastępcza komunikacja autobusowa.

Więcej informacji na stronie Kolei Śląskich.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*