Reklama

Od dzisiaj Inter i Unibus likwidują połączenia do Krakowa

Redakcja
Od dzisiaj popularne autobusy na trasie Katowice-Kraków wożą pasażerów rzadziej niż do tej pory. Zlikwidowane zostały też trzy połączenia z innymi miastami w woj. śląskim.

Nie co 20 minut, tylko co godzinę odjeżdżają od dzisiaj autobusy na trasie Katowice-Kraków. Firmy przewozowe Inter i Unibus, które wspólnie obsługują to połączenie podjęły decyzję o ograniczeniu oferty. Od 1 maja z rozkładu jazdy znika 60% kursów. Autobusy z Katowic do Krakowa i w przeciwnym kierunku od dzisiaj kursują co godzinę. Pierwszy kurs o godz. 6.00, a ostatni o godz. 21.00.

Podjęcie powyższej trudnej decyzji ma wyłącznie uzasadnienie w rachunku ekonomicznym, który nie pozwala na utrzymanie dotychczasowego rozkładu jazdy. Obniżająca się liczba Pasażerów oraz zmiana preferencji środka transportu (alternatywa dotowanej kolei) nie pozwala nam z przyczyn finansowych na uczciwą konkurencję. Działamy na zasadach komercyjnych bez żadnego dofinansowania” – wyjaśnia Inter sp. z o.o. w swoim komunikacie.

Więcej o powodach tej decyzji mówił prezes spółki w naszym tekście: 

PRZECZYTAJ TEŻ: Autobusy przegrały z pociągami na trasie Katowice-Kraków

Wraz z ograniczeniami na trasie Katowice-Kraków, zlikwidowane zostaną również połączenia: Gliwice-Kraków, Jaworzno-Kraków i Rybnik-Katowice. Aktualny rozkład jazdy na trasie pomiędzy stolicami województw można sprawdzić TUTAJ


Tagi:

Komentarze

 1. Sukces 3 maja, 2023 at 11:41 am - Reply

  Z czego się tu cieszyć. Mniejsza alternatywa to nic dobrego dla podróżnych – komentujący pewnie w kapciach, prywatnych domach z samochodami i ratujacy Świąt.

  • Alek 22 maja, 2023 at 12:07 pm Reply

   Dokładnie. Podobnie było z polskim busem, na przykład na trasie Warszawa-Katowice, Częstochowa-Katowice.
   Jeździły kilka razy na dzień, bilety można było za 5 zł upolować. Potem zaczęły się remonty dróg, opóźnienia, uruchomienie pendolino, wszedł flixbus, likwidowano kursy i te które są teraz są, nie są duuuzo droższe niż kiedyś, i to nawet szukając z wyprzedzeniem. Brak konkurencji nie jest dobry dla konsumenta

 2. Mieszkaniec 3 maja, 2023 at 9:11 am - Reply

  Bardzo dobra decyzja.

 3. klm 3 maja, 2023 at 7:07 am - Reply

  No i fajnie, frekwencja w pociągach wzrośnie, kilka autobusów na drogach mniej. Oby tylko kolej nie zmarnowała szansy i dostosowała tabor do potrzeb. Jazda na stojąco do Krakowa nie jest wygodna, a na najbardziej pożądanych kursach się zdarza.

  • herman 22 maja, 2023 at 6:02 pm Reply

   Pociąg Intercity jest tani, super wygodny z darmową rezerwacja miejsca i do Krakowa z Katowic jedzie 52 minuty, trzy razy szybciej niż 6 lat temu. Przejedź się kiedyś.

 4. TOMASZ 2 maja, 2023 at 9:13 pm - Reply

  i bardzo dobrze. Ekologiczne pociągi zamiast śmierdzących busow.

Dodaj komentarz

*
*