Reklama

Duże utrudnienia na linii kolejowej do Krakowa. Pociąg towarowy zablokował przejazd przez stację

Łukasz Kądziołka
Awaria sieci trakcyjnej na linii kolejowej Katowice-Kraków. W stacji Mysłowice doszło do zerwania sieci przez pociąg towarowy. Występują duże utrudnienia w ruchu.

Od wielu godzin służby techniczne PKP Polskie Linie Kolejowe usuwają awarię w stacji Mysłowice. Usterka sieci trakcyjnej wystąpiła podczas przejazdu przez stację pociągu towarowego około godziny 3.00 w nocy. Skład uszkodził pantograf i zerwał sieć trakcyjną. To powoduje duże utrudnienia w ruchu pociągów na linii kolejowej pomiędzy Katowicami a Krakowem. Jak informuje biuro prasowe PKP PLK, na miejscu pracuje pociąg sieciowy oraz lokomotywa do ściągnięcia pociągu towarowego.

W godzinach popołudniowych mają zostać przywrócone połączenia przez stacje Mysłowice w kierunku Oświęcimia. Wszystkie prace w stacji powinny zakończyć się w godzinach nocnych. Do tego czasu pasażerowie muszą korzystać z komunikacji zastępczej lub pociągi kursują objazdami. Część pociągów PKP Intercity przejeżdża przez stację Mysłowice z wykorzystaniem trakcji spalinowej. Pozostałe kursują trasą zmienioną przez Sosnowiec Południowy, Sosnowiec Maczki z zastępczą komunikacja autobusową między Katowicami a Mysłowicami. Polregio uruchomiło zastępczą komunikację autobusową na odcinku Jaworzno Szczakowa-Katowice, a Koleje Śląskie zorganizowały transport autobusami na odcinku Mysłowice Brzezinka-Katowice.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*