Reklama

Podrożały bilety kolejowe z Katowic do Krakowa

Redakcja
Od 1 marca pasażerowie płacą więcej za bilet do Krakowa. Powodem podwyżki cen na kolei jest decyzja województwa małopolskiego.

Kolejna podwyżka cen biletów dla pasażerów pociągów. Od 1 marca obowiązują nowe cenniki w transporcie kolejowym na obszarze województwa małopolskiego. Zmiana dotyczy wszystkich połączeń wojewódzkich realizowanych przez Polregio, Koleje Małopolskie oraz Koleje Śląskie.
To oznacza, że za bilet kolejowy na trasie Katowice-Kraków pasażerowie zapłacą więcej o 3,5 zł w porównaniu do pierwszej ceny. Przypomnijmy, że ta relacja pojawiła się w ofercie Kolei Śląskich w połowie grudnia 2020 roku. Pierwotnie bilet kosztował 13 zł. Tyle samo trzeba było zapłacić za bilet na tej trasie, korzystając z usług Polregio. Później, w połowie 2021 roku, ceny podniesiono decyzją marszałka województwa małopolskiego do 14,5 zł. Powodem był znaczny wzrost kosztów świadczenia usług przewozowych Teraz bilet jest jeszcze droższy. Podróżni zapłacą za skorzystanie z tzw. Taryfy Krakowskiej 16,5 zł. To o złotówkę drożej w porównaniu do przewozów autobusowych pomiędzy stolicami województw. Najtańszy bilet na autobus przy zakupie online na tej trasie kosztuje 15 zł, a w kasie – 16 zł. Cennik Kolei Śląskich można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Komentarze

  1. Hanys 2 marca, 2022 at 6:27 am - Reply

    Wolna Ukraina naprzód Ukraińcy wolna Ukraina naprzód Ukraińcy

Dodaj komentarz

*
*