Reklama

Nowy plac zabaw przy Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Pieniądze zebrał youtuber

G. Ż.
W ciągu 24 godzin zebrał ponad 326 tys. zł. Wszystkie pieniądze przekazał na na budowę integracyjnego placu zabaw przy Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Otwarcie w środę, z udziałem youtubera ReZigiusza, dzięki któremu powstał plac.

Plac Zdrowia i Zabawy, bo tak nazywa się nowe miejsce przy GCZD, zajmuje powierzchnię 660 m kw. Znajduje się na nim kilkanaście urządzeń, z których mogą korzystać również dzieci z ograniczoną sprawnością. Specjalnie dla nich na placu są m.in. urządzenie integracyjne z podjazdami dla wózków inwalidzkich, zjeżdżalniami i drabinkami, stolik sensoryczny, platforma do balansowania oraz karuzela i huśtawka dla dzieci na wózkach.

Najmniejsi pacjenci mogą z kolei korzystać z kiwaków i huśtawek. Na placu jest też tablica, na której można rysować oraz zestaw muzyczny. Wszystkie urządzenia stoją na bezpiecznej nawierzchni.

Jak mówią lekarze, plac nie będzie służył tylko zabawie. – Nasi podopieczni będą mogli tu w praktyce zastosować i wykorzystać wszystko to, co zdobyli podczas kompleksowej terapii neurorozwojowej, neurologicznej, psychologicznej, logopedycznej oraz terapii zajęciowej. Plac ma za zadanie pobudzić w formie zabawowej małą i dużą motorykę, a także zmysły słuchu, wzroku i dotyku. Korzystnie wpływa też na wydolność fizyczną naszych pacjentów – mówi dr Tomasz Łosień z Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej GCZG.

Uroczyste otwarcie placu zabaw z udziałem ReZigiusza odbędzie się w środę 14 czerwca o godz. 11.15 (Katowice, ul. Medyków 16).

To właśnie dzięki Remigiuszowi Wierzgoniowi, który na YouTube prowadzi swój kanał, zostały zebrane pieniądze na budowę placu. Rok temu 1 czerwca jego fani w ciągu 24 godzin wydali w internetowym sklepie kwotę 326 847,64 zł. Całą kwotę ReZigiusz przekazał na rzecz GCZD w Katowicach.

Chociaż plac zabaw przeznaczony jest dla małych pacjentów GCZD, to mogą z niego korzystać także inne dzieci. Jest czynny w godzinach 7-19.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*