Reklama

Nowy komendant Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zaczął pracę

Redakcja
Nowy szef śląskiego garnizonu policji. Dotychczasowy zastępca komendanta wojewódzkiego awansował i dzisiaj objął nową funkcję. Do tej pory był odpowiedzialny za pion prewencji.

Oficjalne uroczystości z udziałem nowego komendanta odbyły się w zeszłym tygodniu w Warszawie i wczoraj w Katowicach w komendzie przy ul. Lompy 19. Od dzisiaj nadinsp. Krzysztof Justyński nie jest już komendantem śląskiego garnizonu policji. Służył przez 29 lat, a przez ostatnie pięć kierował Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach. Ma ona teraz nowego szefa. Inspektor Roman Rabsztyn był do tej pory pierwszym zastępcą komendanta.

Inspektor Roman Rabsztyn urodził się w 1968 roku. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Wydziału Politologii Akademii Świętokrzyskiej im. Jana Kochanowskiego w Kielcach. Ukończył również podyplomowe studia na Uniwersytecie Śląskim z zakresu Zarządzania i Umiejętności Menedżerskich.
Służbę w Policji rozpoczął  3 listopada 1989 roku, następnie od 2 marca 1990 pełnił służbę w katowickim Oddziale Prewencji. Od roku 1991 pracował jako policjant w Piekarach Śląskich. W 1994 roku został kierownikiem referatu do spraw przestępstw gospodarczych Komendy Rejonowej Policji w Piekarach Śląskich. W 1998 roku został kierownikiem sekcji ruchu drogowego. Potem awansował na stanowisko naczelnika wydziału ruchu drogowego KMP w Piekarach Śląskich. Następnie przeniósł się do Zabrza, gdzie w 2007 roku objął stanowisko komendanta miejskiego policji. Od 2012 roku, przez kolejnych 9 lat, pełnił służbę jako zastępca oraz I zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Katowicach. Był odpowiedzialny za pion prewencji..


Tagi:

Komentarze

 1. Drag Kula 16 lutego, 2021 at 10:47 pm - Reply

  Za zasługi dostał! Jak prewencja, to ten właśnie milicjant wysyłał swoich siepaczy przeciwko kobietom a ostatnio nęka przedsiębiorców.

  Emerytury nie zobaczy, mam nadzieję że lud rozliczy pisowską milicję kaczego knypa.

  • podajnik 17 lutego, 2021 at 12:43 am Reply

   Przynajmniej nie strzelał do strajkujących jak twój ulubiony zomowiec Donaldinio.

   • Sebastian 17 lutego, 2021 at 12:26 pm Reply

    A Ty się dobrze czujesz?
    Było kiedyś takie powiedzenie: „naucz g.. to chodzi i powtarza”

    • kokogut 17 lutego, 2021 at 3:05 pm Reply

     A może nie strzelał Tusk do górników?

Dodaj komentarz

*
*