Reklama

Mieszkanka Katowic straciła 24 tys. złotych. Policjanci szukają fałszywego policjanta

Łukasz Kądziołka
Oszustwo w Katowicach. Policjanci poszukują mężczyzny podejrzewanego o wyłudzenie 24 tys. zł. Mężczyzna widoczny na zdjęciach podawał się za policjanta.

Do starszej kobiety zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako policjant. Poinformował mieszkankę Katowic, że prowadzona jest akcja w celu zatrzymania nieuczciwej kasjerki banku, która ma współpracować z przestępcami. Fałszywy policjant poprosił seniorkę, żeby wypłaciła wszystkie pieniądze z konta bankowego i przekazała funkcjonariuszom. Tak się niestety stało. Prawie dokładnie miesiąc temu, 8 września, mieszkanka Katowic dała się oszukać. Kobieta przekazała oszustowi reklamówkę, w której było ponad 24 000 złotych. To kolejne już oszustwo tzw. metodą na policjanta. Tym razem wizerunek podejrzewanego mężczyzny nagrały kamery monitoringu na klatce schodowej Superjednostki. Policja prosi o pomoc w namierzeniu tego człowieka.

Świadkowie zdarzenia, osoby rozpoznające mężczyznę lub posiadające jakiekolwiek informacje, mogące przyczynić się do ustalenia jego tożsamości, proszone są o kontakt z policjantami z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pod numerem telefonu 47 85 125 86, 47 85 129 61, 47 85 125 55 lub pod adresem poczty elektronicznej e-mail: [email protected].


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*