Reklama

Nowe zasady w wydziale komunikacji w Katowicach

Redakcja
Kolejne zmiany w katowickim urzędzie miasta. Od dzisiaj UM Katowice wprowadza nowe rozwiązania w wydziale komunikacji. Kierowcy muszą przestrzegać procedur.

Od ubiegłego piątku urząd miasta w Katowicach nie przyjmuje petentów. Tak będzie do odwołania. Od dzisiaj nowe zasady obowiązują w jednym z najbardziej obleganych wydziałów. W wydziale uprawnień komunikacyjnych w Katowicach wprowadzone zostały procedury dla osób, które chcą załatwić sprawy odbioru dowodu rejestracyjnego, rejestracji pojazdu fabrycznie nowego lub sprowadzonego z zagranicy i złożenia wniosku o wydanie prawa jazdy.

Petent, który chce odebrać dowód, musi umieścić pozwolenie czasowe wraz z wnioskiem w skrzynce opisanej Wydział Uprawnień Komunikacyjnych w budynku przy ul. Francuskiej 70. Po kilku dniach skontaktuje się z nim pracownik urzędu, który poinformuje o miejscu i czasie odbioru dowodu. Przy odbiorze należy mieć przy sobie dowód osobisty. Jeśli na dokumentach nie zostanie wpisany numer telefonu kontaktowego, dowód rejestracyjny zostanie przesłany listem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru.

Podobnie muszą zrobić osoby chcące zarejestrować nowy lub sprowadzony z zagranicy pojazd. Do skrzynki należy wrzucić oryginały wymaganych dokumentów wraz z potwierdzeniem uiszczenia opłaty oraz wypełnionym wnioskiem. Znowu należy wtedy czekać na kontakt telefoniczny i informację gdzie i kiedy odebrać tablice rejestracyjne, pozwolenie czasowe oraz pozostałe dokumenty, a następnie zgłosić się do urzędu w wyznaczonym dniu z dowodem osobistym. Informacja o wymaganych do rejestracji pojazdu dokumentach znajduje się pod następującymi adresami:
rejestracja pojazdu fabrycznie nowego, rejestracja pojazdu używanego sprowadzonego z zagranicy.

W przypadku osób, które chcą złożyć wniosek o wydanie prawa jazdy również trzeba wrzucić oryginały wymaganych dokumentów wraz z potwierdzeniem uiszczenia opłaty, zdjęciem oraz wypełnionym wnioskiem do skrzynki w budynku przy ul. Francuskiej 70. Następnie skontaktuje się z taką osobą pracownik wydziału, który powie gdzie i kiedy odebrać prawo jazdy. W wyznaczonym terminie należy przyjść po dokument z dowodem osobistym. Pełna lista wymaganych dokumentów znajduje się TUTAJ.


Tagi:

Komentarze

 1. Jo 4 sierpnia, 2021 at 1:15 pm - Reply

  Nic się nie zmieniło na lepsze, 7 osób przed i godzina czekania.

 2. jacek 31 sierpnia, 2020 at 12:02 pm - Reply

  ile traci gospodarka przez XiX wieczne procedury? w cywilizowanych krajach rejestracje zalatwia sie poczta (1 dokument), poczta wraca 1 dokument a tablice sa w aucie od nowosci.

 3. Natalia 27 maja, 2020 at 10:46 pm - Reply

  A co to za wniosek ma byc?

 4. Marek66 19 marca, 2020 at 8:39 pm - Reply

  AA ,nie ukradnie to nie bankomat-pozdrawiam i całe lata mówię co nowy przepis to badziewie nie tylko to bo wszystko inne też

 5. AA 19 marca, 2020 at 12:24 pm - Reply

  A kto odpowiada jeżeli dokumenty “się zagubią”?
  Jakie mamy potwierdzenie że cokolwiek wrzucaliśmy do “skrzynki”

  Hipotetyczna sytuacja : ktoś ukradł całą skrzynkę łącznie z dokumentami rejestracyjnymi 100 samochodów
  Wypełnia nowe wnioski “na siebie” i przyjeżdża z asystą policji odebrać pojazd i kluczyki właścicielowi

  Czy ktoś o tym w ogóle pomyślał ?

Dodaj komentarz

*
*