Reklama

Nowa siedziba starego klubu. Jutro otwarcie „Kleofasa”

Zawodnicy i trenerzy klubu 06 Kleofas AZS AWF Katowice.

Ł. K.
Klub z wieloletnimi tradycjami znalazł nową siedzibę. Dzięki temu bokserski Kleofas ma rozszerzyć działalność. Skorzystają na tym również studenci AWF-u. W czwartek odbędzie się otwarcie nowej siedziby.

Kilka lat temu klub musiał się pożegnać ze swoją siedzibą. Hala w Załężu przy ul. Obroki 43 nie nadawała się już do trenowania. Mimo różnych przeciwności, pięściarze konsekwentnie starali się o to, by klub nadal funkcjonował. Najpierw była zmiana nazwy, a później władzom klubu udało się przenieść tymczasowo do salki na stadionie GKS-u Katowice. Teraz będą mieli w końcu dobre warunki do treningów i to w dwóch miejscach. Treningi nadal będą się odbywały przy ul. Bukowej. Poza tym klub zyska nową siedzibę na terenie kampusu AWF-u. Klub i uczelnia zawiążą współpracę, na której skorzystają obydwie strony. – Mamy wspólny cel, jakim jest rozwój sportów walki, a w szczególności popularyzacja boksu kobiet i mężczyzn na terenie Katowic i wśród studentów AWF – mówi Damian Kuźma, prezes klubu 06 Kleofas AZS AWF Katowice. Klub zyska nowe miejsce do treningów, a studenci ze wszystkich kierunków będą mogli przyjmować się na praktyki programowe wszystkich kierunków. Współpraca „Kleofasa” z AWF-em będzie też polegała na wspólnej organizacji wydarzeń sportowych.

Otwarcie nowej siedziby odbędzie się w czwartek, 23 listopada, o godz. 11. W nowej hali odbędzie się pokazowy sparing. W ringu staną Damian Durkacz, medalista Młodzieżowych Mistrzostw Europy i  Kordian Wyciszkiewicz, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*