Reklama

Nowa kawiarnia na Mariackiej

Ł. K.
NOWE MIEJSCE Kawa prosto z włoskich palarni, ciasta od lokalnych dostawców i ciepłe wnętrze. To przepis na nową kawiarnię przy ul. Mariackiej. W Coffee Ways domowa atmosfera ma być magnesem na klientów.

Nie było hucznego otwarcia, bo atmosfera od samego początku miała być spokojna. – To ma być lokal, który jest spokojny, w którym jest domowa atmosfera – mówi Anna Brożek, odpowiedzialna za marketing kawiarni. Można powiedzieć, że Coffee Ways nadal się tworzy. Jednak po niecałych 2 tygodniach od zaparzenia pierwszej kawy widać, że zainteresowanie jest. Mimo że ul. Mariacka z kawiarnią się nie kojarzy. Wcześniej lokal na parterze budynku o numerze 37 mieścił bar Kontynuacja. Od dłuższego czasu był pusty. Teraz stoją w nim miękkie sofy z kolorowymi poduszkami, drewniane stoły i niewielkie fikusy.

To miejsce jest skazane na sukces, bo spełniamy tu swoje marzenia – mówi Barbara Piepiórka, która w branży gastronomicznej pracuje od 18. lat. W Coffee Ways pierwszoplanową rolę gra kawa. Ziarna są wypalane we Włoszech, a pochodzą m.in. z Kostaryki, Gwatemali, Brazylii czy Salwadoru. Do kawy można zjeść śniadanie (są serwowane przez cały dzień), na przykład jajecznicę lub szakszukę. Od kilku dni w lokalu można zamówić też panini z łososiem, kurczakiem lub wegetariańskie. W stałej ofercie są ciasta: marchewkowe, serniki, torciki mango. Wkrótce pojawią się też desery lodowe. Całe menu ma być co jakiś czas zmieniane. Wszystko będzie zależało od gustów klientów. Coffee Ways przy ul. Mariackiej 37 jest czynne codziennie od 7.30 do 20.00.


Tagi:

Komentarze

  1. gs 9 sierpnia, 2017 at 5:08 pm - Reply

    Ciasta od dostawców….niech zgadnę mają same tarty?

Dodaj komentarz

*
*